| BiscuitiCuCiocolata2015 a întrebat:

Mi-a intarziat menstruatia o saptamana dupa ce am avut primul contact sexual. Mentionez ca totul a fost protejat si nu a existat nicio problema. De cateva zile ma doare burta ca inainte de menstruatie dar doar atat.
Sunt putin ingrijorata. E posibil ca intarzierea sa fie de la dezvirginare?
Multumesc. ofer fundita

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In multe cazuri emotiile resimtite si stresul provocat de ineditul intretinerii primului sex pot avea ca rezultat o dereglare hormonala care sa provoace decalarea procesului menstrual. S-a constatat ca se produce destul de frecvent si din acest motiv nu ar trebui sa-ti provoace ingrijorare mai ales daca intregul proces de dezvirginare s-a petrecut fara incidente. Durerea aparuta la nivelul abdomenului mai mult ca sigur face parte din semnele premenstruale ce se manifesta de regula cu cateva zile inainte de inceperea menstruatiei. Multa sanatate.

1 răspuns:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Dereglare hormonala