| invisible_4927 a întrebat:

Mi-a intarziat menstruatia trei zile, am inteles de la o prietena ca nu pot sa ma duc la medic gineocolog sa imi spuna daca sunt insarcinata pentru ca sunt in perioada de menstruatie. Este adevarat? Multumesc anticipat happy

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In perioada de sangerare se face examen ginecologic numai daca este vreo urgenta. Oricum, e prea repede sa se vada la un examen ginecologic daca esti insarcinata. Testul de sarcina se pozitiveaza cu minim o saptamana inainte ca sarcina sa fie vizibila in vreun fel.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai menstră cum mai poţi fi însărcinată? Poţi face un test de sarcină după ce trece sângerarea.
Nu ai pentru ce.
Pa, pa.

| Farcas a răspuns:

Inca nu ai cum sa vezi daca esti insarcinata sau nu, e prea repede.Si testul de sarcina se face la 21 de zile de la contactul sexual neprotejat.Mai asteapta 2-3 saptamani si apoi te poti duce la ginecolog pentru un control, de fapt ar fi indicat.In zilele astea incearca sa vezi cum te simti si daca ai da semne cum ca ai fi insarcinata (greturi matinale, ameteli, pofte etc)

| itarkan a răspuns:

Imi explici si mie cum de nu ti-a venit menstruatia, si totusi esti in perioada de menstruatie?
Pentru mine asta este o contradictie, si nu te pot ajuta.

| perla a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata daca ti-a venit dar ai grija data viitoare...

| invisible_4927 explică:

@itarkan, poate nu m-am exprimat corect. cand am spus ca sunt in perioada de menstruatie, adica, mensstra trebuia sa imi fii venit happy dar nimic.