| GotenKs18 a întrebat:

Am facut sex cu prietena neprotejat si am cumparat 2 teste pe care sa le faca la 21 de zile dupa contactul neprotejat.In ultimele 3 luni menstruatia ei a venit la perioada de 32 de zile ( ea avand menstruatie neregulata) iar aceasta luna i-a venit la 29 de zile si asteptam sa se termine menstruatia ca sa faca testele dar astazi e a 5-a zi a menstruatiei si zice ca nu pare sa se opreasca iar ei mai mult de 5 zile nu ia tinut niciodata.De sarcina nu cred ca se mai pune problema nu? (avand in vedere ca nu am ejaculat deloc nu doar in ea ci deloc si menstruatia nu i-a intarziat ba chiar a venit mai devreme).Dar daca va continua si maine care sa fie cauza? e ceva anormal? poate o problema medicala? As dori niste raspunsuri serioase in legatura cu asta si in legatura cu o eventuala sarcina dar tot ce am mentionat mai sus e adevarat si nu cred ca s-ar putea.Merci anticipat!

4 răspunsuri:
| ramitzu a răspuns:

Nu se pune problema de sarcina dar nu cred ca e o problema ca i-a venit menstruatia mai devreme mai ales ca ea o are neregulata. Depinde daca ea se simte rau. Poate avea o hemoragie din cauze medicale sau pentru ca ati fost voi mai "salbatici" dar eu doar imi dau cu parerea. Pentru nu ati mai avea indoieli ar trebui sa faca un control ginecologic. Sper sa fie bine!happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că este însărcinată deoarece o menstruaţie de 5-7 zile NU poate fi "ciclu peste sarcină"!

Este NORMAL să aibă o menstră mai lungă de 5 zile, uneori se mai schimbă perioada menstruală ( sau simptomele ).

O menstră normală durează între 3-7 zile, cu o cantitate acceptabilă de sânge menstrual.

Deci, NU are de ce să se îngrijoreze!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cum au iesit testele totusi?
Daca i-a venit menstruatia nu are de ce sa-si faca griji.
Te pup!

| Hαppiηеss a răspuns:

Ma oameni buni voi nu sunteti sanatosi? Cand o femeie ramane insarcinata menstruatia nu ii mai vine DELOC timp de 9 luni, nu doar ii intarzie cum credeti voi. La ce dumnezeu mai face fatuca aia testul de sarcina daca i-a venit e clar ca nu e insarcinata..Serios ia-o de mana frumusel si duceti-va la medicul ginecolog sa ii faca un control de rutina si sa va explice el exact toate nelamuririle.