| dienutza2013 a întrebat:

Mi-am inceput viata sexuala, de atunci am devenit paranoica tot timpul aveam impresia ca sunt insarcinata desi ciclul menstrual mi-a venit in fiecare luna dar cu intarziere (nici inainte nu il avea regulat) mi-am facut 3 teste de sarcina si toate mi-au iesit negative pot avea incredere in ele? erau marci diferite.
acum am patru luni si trebuia sa-mi vina ciclu pe 14 dar mi-a venit pe 28 iunie, ma durea burta foarte tare, era mai abundent si am observat niste bucatele "carne" nu ca si cum ar fi cheaguri eru de culoare cenusie cam asa. M-a luat frica oare sa fi fost insarcinata si sa fi facut avort spontan? mentionez ca am fost racita de curand si de ceva timp imi curge si un lichid alb-galbui de cateva luni. ce credeti?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

De GINECOLOG nu ai auzit?

La 19-20 de anişori, ar TREBUI să fi mai RESPONSABILĂ şi să ai GRIJĂ de sănătatea ta!

Având în vedere că ai mai avut astfel de întârzieri în repetate rânduri, eu SUSPECTEZ un chist ovarian sau ovare polichistice - vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ional_1103

http://www.sfatulmedicului.ro/......istic_1046

Ar fi INDICAT să faci o ecografie ovariană ( sau vaginală ) şi se va vedea dacă este vorba de chist/ovar polichistic!

Vezi şi răspunsul pe care ţi l-am dat anterior.

Toate cele bune şi multă sănătate.

6 răspunsuri:
| unarab40 a răspuns:

Ai gonoreea cred,,, du-te la un doctor te rog ca infectiile fac asta

| Azµre a răspuns:

Mergi la ginecolog. Da este normal un lichid alb spre transparent dar nu în cantități mari. Du-te la medic fă un test de secreție costă 30 de lei și vezi să nu ai vreo infecție sau ciupercă.
Nu te lua după toată lumea că e normal mulți nu știu cum îți curge ție dacă la ei e așa și e normal nu înseamnă că e la fel și la altcineva.

| Felys a răspuns:

Daca tot ai temeri de genul asta de ce nu mergi sa iti prescrie medicul anticonceptionale, ce rost are sa stai luna de luna cu teama, iei pastiluta si dormi linistita

| alexandru112211 a răspuns:

Daca au trecut 4 luni... trebuia sa ai burtica

| ALEXANDRA a răspuns:

Nu stai linistita, daca ti-a venit ciclul nu ai cum sa ramai insarcinata. Ce carne ai vazut tu acolo sunt mici bucatele din vaginul tau, pentru ca atunci cand tie iti vine ciclul, un ovul se lipste de vaginul tau, asteapta acolo, si daca vede ca nu vine nici un spermatozoid, se dezlipeste si se elimina din corp, cand ovulul sa dezvilipeste, o mica bucatica de carne din vagin se dezlipeste si ea. Daca testele de sarcina ti-au iesit negative, nu ai nimic.

Răspuns utilizator avertizat