| AnnA_9539 a întrebat:

daca am facut 5 teste de sarcina care au dat negativ(doar unu din prima urina) si mi-a venit prima menstruatie cu intarziere trebuia sa imi vina in 11 si mi-a venit in 22, iar acum mi-a venit din nou in data de 12 (mie tot timpu imi venea in 11-12-13) dar curge mult lichid maro si pot sa zic si negru dar si rosu (cu multe cheaguri si miros urat si de ciclu si inca un miros.) Mai pot sa fi ramas?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Depinde la ce interval de timp ai făcut testele de sarcină. Dacă au trecut 21 de zile când l-ai făcut pe cel cu urina de dimineaţă, şi 24 de zile când le-ai făcut pe celelalte, nu ai de ce să îţi faci griji.
Problema este alta; s-ar putea să fie vorba de chisturi ovariene sau vreo răceală netratată.
O zi frumoasă! Baftă!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce nu mergi la ginecologie să vezi exact ce este?
Poate fi o infecție sau o sarcină care nu mai este în evoluție și trebuie expulzată, poate fi orice.
Pa, pa.

| answer a răspuns:

AnnA, mergi la un ginecolog neaparat! Nu cred ca in cazul tau este vorba de sarcina! Ai luat cumva pastila de a doua zi? ai luat mai multe pastile de a doua zi intr-un timp scurt? Oricum, fara sa mai stai pe ganduri, du-te la ginecolog, ca nu cred ca iti foresti sa ramai infertila pe viata! Luni sa te duci negresit, da? Asta este, e o responsabilitate pe care trebuie sa ti-o asumi din momentul in care hotarasti sa-ti incepi viata sexuala: macar odata la 6 luni sa mergi la ginecolog!

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Nu esti insarcinata stai linistita. Din moment ce ti-a venit menstruatia nu ai de ce sa-ti afci probleme. Fundita plz.
Pa, pa.

| YoYoLicious a răspuns:

Stii.i am aratat unui prieten postarea ta si mi a zis asa" da.naste deja.s a **** embrionul pe el si d aia e mirosul" rolling on the floor

| emima a răspuns:

Menstruatia poate sa vina si peste sarcina mai degraba mergi la un ginecolog pentru o ecografie