| anonim_4396 a întrebat:

Mi s-a intamplat ceva ce nu credeam ca o sa mi se intample vreodata! De asta am nevoie de sfaturi.

Vara asta verisoara mea de gradul 2 mi-a marturisit ca tine la mine mai mult decat ca la un var! Eu nu m-am astepetat niciodata la asta din partea ei, asa ca m'a lasat cu gura cascata! Dupa ce mi-am revenit putin, am inceput sa ma gandesc, si pentru ca si eu treceam printr'o perioada mai nefasta, am decis ca pot sa'i acord o sansa, macar sa vedem ce iese. Am fost impreuna 1 luna si ceva [timp in care am inceput sa tin la ea foarte mult; gasisem in ea ceea ce cautam de foarte mult timp], dupa care ne'am despartit pe motiv ca ea nu mai putea tine o relatie la distanta [ea e in Italia, eu in Romania]. De atunci au trecut aproape 6 luni[timp in care nu am mai putut avea o relatie pentru ca gandul imi era numai si numai la ea]. Am tot incercam sa'i arat ce simt, sa'i spun ca vreau sa ne impacam... fara rezultat.
Stiu ca poate am facut o greseala si ca poate nu trebuia sa fim impreuna din cauza faptului ca suntem veri. Acum, as vrea sa dau totul uitarii, dar sincer...nu pot face asta. M'am indragostit de ea, o iubesc foarte mult si nu pot renunta [chiar daca ea imi tot spune ca nu mai poate fi nimic intre noi...(sincer, ce imi spune ea ma face sa insist si mai mult)].
Ce ar trebui sa fac? Sa continui sau sa renunt si sa'mi vad de treaba?

Răspuns Câştigător
| cryssa a răspuns:

I-a venit fetei mintea la cap si u incerci sa ii bagi numai prostiilaughing
las-o in pace!
cel, nu mai sunt fete pe planeta asta? ce d-zeu! e vara-ta...de gradu 6 7 9 tot vara-ta e!
doamne fereste cata minte aveti? amandoi sunteti extrem de inconstienti!:-s
renunta! uita absolut tot! sunteti rude!

2 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Eu inteleg ca iti este greu pentru ca inimii nu ii poti porunci... dar ar trebui sa uiti de ea, si ca sa faci asta ar trebui sa iesi cu prietenii si sa nu te mai gandesti la ea incearca sa gasesti o alta fata si sa fii impreuna cu ea sa ii acorzi o sansa cum iai acordat si verisoarei tale...Succes

| puisor25 a răspuns:

Dragul meu eu cred ca ar trebui sa renunti chiar daca tii foarte greu