| SecretAndSickLove a întrebat:

Buna TpU. Va rog frumos sa'mi cititi "povestea" ca am nevoie de ajutor si sa ma ajutatiii cu un sfat, va dau fundita promit! :* M'am despartit de prietenul meu acum 2 zile, ne certam aproape in fiecare zi din cauza ca nu ne mai vazusem timp de 3 saptamani ( stam aproape unul de altul) din cauza lui, in fiecare weekend zicea ca nu poate sa ne vedem, ori e plecat, ori e ziua nu stiu cui. Si de atunci au inceput certurile, eu tot tragand de el sa ne vedem, si el nu facea nimic in sensul asta, aveam impresia ca este indiferent, si din cauza asta am inceput si eu sa fiu asa.
Pana intr'o seara cand vorbeam cu el prin mesaje si l'am intrebat de ce are pe fb k este in cautare de femei ( nici nu avea pus k e intr'o relatie dar nu i'am mai spus nimic ). Si el a raspuns k asa, k doar nu o fi interesat de barbati. Si dupa i'am zis " vezi de ce devin indiferenta"? Si el a zis " Pai fi indiferenta". Dupa i'am dat mesaj k asa o sa fiu si el a inceput sa zica ca a glumit si k a vb sarcastic.
A 2'a zi mi-a dat mesaj ce fac, si dupa ce am mai vorbit la un moment dat imi zice sa facem o pauza k nu ne intelegem si ca daca e sa ne impacam dupa. Desi tineam la el, eu i'am zis " ok". ( eram si la scoala am inceput sa plang).
Buun, azi iar imi da mesaj imi spune ca tine la mine, ma intreaba cand ne mai vedem ( i'am spus ca nu stiu cand) si cand intru pe mess imi dedica melodii, imi spune ca sunt frumoasa, chiar si'a pus si o poza cu mine la avatar si a zis ca voi ramane iubirea lui mereu, imi spune "scumpi" ( este cum nu a fost niciodata). Dar nu mi-a zis sa ne impacam.
Va rog frumos ajutati-ma nu stiu ce sa mai cred! Tin sa precizez k in aproape 2 luni ne'am vazut decat de 3 ori, el zice ca tine la mine, si eu tin la el dar simt k pot trece peste el.
De ce face asa? Sa ma impac cu el sau nu? Fundita.

Multumesc celor care au citit si ma ajuta cu un sfat :*

5 răspunsuri:
| vάĝàвøήτ a răspuns:

Daca crezi ca merita poţi sa-i mai dai o a 2`a sansa. Dar sa nu`ţi franga inimioala; o3 Baftaabig hug

| Razvy112 a răspuns:

Buna! Stii ce a facut el?: Si-a incercat norocul cu alta si a zis sa te pastreze pe tine ca pe o roata de rezerva. Dupa ce a vazut ca nu ii merge cu alta s-a intors la tine incercand sa te aiba inapoi.Asta este parerea mea. Daca sa te desparti sau nu de el tu alegi eu zic sa o faci pentru ca cineva care ii bate asa joc nu merita sa-i acorzi nici cea mai mica atentei. Sper ca ti-am fost de foloswinking

| EmilyEmi a răspuns:

Impacate cu el si vezi daca relatia voastra merita sa continue sau ar trebui sa inceteze.Asa mi s`a intamplat si mie dar eu am sfarsit prost dar nu se stie. poate voi va iubiti cu adevarat si chiar daca iti da impresia ca e indiferent asa sunt baietii.Succes si sper ca t`am putut ajuta:*:*.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca mai vorbeste asa cu tine, adica frumos, intreaba-l ce e cu el de face asa.cumva vrea sa va impacati sau nu stiu. vorbiti deschis. Eu zic sa-i mai dai o sansa.Eu de exemplu, tot asa din orgoliu nu i-am mai dat o sansa prietenului meu desi merita foarte mult si abia acum imi dau seama si regret foarte mult.Nu face aceeasi prostie.Da-i o ultima sansa si gata.happy*

| kyttypissy a răspuns:

Buna parerea mea este ca baiatul acesta a incercat sa se joace cu sentimentele tale, dar tu i`ai aratat indiferenta.Probabil ca a vrut sa te testeze sau el chiar tine la tine si si-a dat seama ca a gresit. Sfatul meu este sa te impaci cu el si vezi daca mai continua asa te desparti de el.Te pup:*