| andrada a întrebat:

Miam facut cont pe imvu si acum pe ecran imi scrie mozilla firefox dar cand dau click pe el nu-mi mai apare google imi apare imvu. cum fac sa-mi apara din nou google direct? Am sters imvu de pe ecran dar nu pot sa--l sterg de la start. am dat Start > Programs > Accessories dar acum nu-mi mai apare imvu si nu pot sa il sterg de tot. Nu pot sa dau sa--l sterg de la accont ca sunt inregistrata dar zice ca nu e buna parola sau numele de utilizator. plz help. va rod mult e urgent
mersi
funda si scuze de categorie

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa iti setezi google ca pagina de pornire, urmeaza pasii":
1. Deschide mozilla firefox
2. Selecteaza Tools (Instrumente/Unelte).
3. Selecteaza Options (Opţiuni). Ti se deschide o noua fereastra. 4. Introduci adresa paginii cu care vrei sa porneasca firefox.

3 răspunsuri:
| Pissy a răspuns:

Scrie pe mozzila www.google.com. si apasa undeva unde scrie ceva de pagina de pornire

Sper sa-ti fie de folos.
Bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sus in stanga scrie google si apesi mereu acolo si iti apare automat google

| BuburuzAnna a răspuns:

Deci...deschizi pagina de Mozilla apoi te duci sus in stanga(acolo unde scrie:fisier, editare, etc) si dai click stanga pe "Unelte". Apoi, in meniul care s-a deschis te duci jos si apesi pe "Optiuni". In casuta care se deschide alegi profilul "General". Sus, la "Pornire" verifici daca la "Cand Firefox porneste" este aleasa optiunea "Arata pagina de start", apoi, dedesubt, la "Pagina de start" scrii linkul pe care il doresti, in cazul tau http://www.google.ro/.

Bafta si sper ca ai inteles.