| elena_8738 a întrebat:

Miam inceput viata sexuala si ma tot doare capul, am ameteli, stari de voma iar prietenul meu spune ca este imposibil sa fi ramas insarcinata. voi ce credeti?

10 răspunsuri:
| saby26 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa-ti spun acum intrebarea este daca ti-a venit ciclul menstrual luna aceasta? si chiar daca ti-a venit de cele mai multe ori este confundat. poate aparea un asa zis ciclu si cand se instaleaza sarcina in uter si sa nu ne dam seama, dar poate aparea si ciclu normal peste sarcina este posibil pana in luna a patra.cel mai bine este sa-ti faci un test de sarcina pe care il iei din farmacie. daca si acesta este negativ atunci ar trebui sa iti faci niste analize de sange cum ar fi o hemoleucograma completa.multa bafta

| dyyva a răspuns:

Din ce enumeri tu aici astea sunt simptomele unei femei insarcinate, dar mai bine asteapta sa vezi daca iti vine menstruatia sau fa un test barza, sunt aproape 100 la 100 sigure

| AndyArtist a răspuns:

Ametelile si starile de voma sunt 2 dintre simptomele faptului ca ai ramas insarcinata... Nu vreau sa te sperii insa ar trebui sa iti faci un control. P.S. Ai folosit prezervativul?!

| darkglass a răspuns:

Woow daca nu te-ai protejat si chiar daca te-ai protejat fa un test!

| luiza a răspuns:

Fa un test de sarcina pentru ca sa te poti linisti.

| dracidus a răspuns:

Ai incercat sa iei un test de sarcina? Sa fii sigura de ceea ce s-a intamplat?

Sau poate ai mancat ceva care nu ti-a priit. Si te stresezi degeaba (durerea de cap).

| papusikatha a răspuns:

Daca el e atat de sigur pe el si crede ca nu a facut nimic gresit incat sa ramai insarcinata, daca starile de voma si ametelile s-au intamplat exact dupa, nu poate fi vorba nicidecum despre o sarcina, simptomele apar mai tarziu, e posibil a fie vorba despre o schimbare radicala a corpului, de la domnisoara ai trecut la femeie si poate gandul asta te sperie un pic, daca ametelile si starile de voma continua mergi la un control. pupici si take care

| ilov3y0u a răspuns:

Sfatul meu e sa iti faci un test de sarcina sau sa te duci la un doctor

| alina_6216 a răspuns:

Mai e faza cu problemele lunare daca nu iti vin, asteapta si daca nu iti vin du-te la un control

| elena_8738 explică:

Am folosit prezervativul