| MilkaOreo a întrebat:

MilkaOreo intreaba:
Bună, TPU. am o întrebare...

o prietenă foarte bună a făcut sex cu prietenul ei și nu s-au protejat mereu. și ea se teme că ar putea fi însărcinată. a fost la doctor, dar.i-a zis că are doar o infecție urinară. totuși, nu a avut menstruație de 5 luni.

acum întrebarea mea este : infecția urinară poate afecta într-un fel sau altul menstruația?
și ..mai am o curiozitate. vorbind cu ea, mi-a zis că atunci când pune mâna pe burtă simte un fel de biluță înăuntru, o bilă pe care o poate lua în palme. se teme să nu fie într-adevăr însărcinată.

dau fundiță!

Răspuns Câştigător
| marya1994 a răspuns:

Nu este insarcinata sigur! are o infectie urinara atat tot daca avea 5 luni de sarcina nu ar fi simtit o biluta si ar fi avut burta in toata regula care ar fi putut fi observata de toata lumea
si da infectiile urinale iti pot afecta menstruatia dar cu tratament totul va reveni la normal.kiss

1 răspuns:
| Doareu200 a răspuns:

Infectiile urinare nu pot afecta menstruatia si eu am avut de multe ori pentru ca am probleme cu rinichii. Si in leg cu sarcina nu cred ca e deoarece si la 3 luni s'ar vedea burta, dapoi la 5. Oricum ceva probleme are cel mai bine este sa consulte un ginecolog