| anonim_4396 a întrebat:

N-eam despartit la comun acord si am ramas in continuare very good friends.Am simtit ca ceva nu e in regula si l-am intrebat daca mai vrea sa fie cu mine, si a zis ca ii place f mult de mine dar problema e ca nu-si poate deschide inima desi el a incercat. A spus ca mai bine ramanem la stadiul de amici deoarece el nu isi vrea bate joc de mine deoarece sunt foarte de treaba si inca nu a mai cunoscut o fata ca mine care sa gandeasca ca si el. Oare va putea sa ma iubeasca vreodata?

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna, orice e posibil, dar deocamdata el a ales sa fiti doar amici si nu ai ce sa ii faci decat sa astepti sti ca speranta moare ultima.Cu timpul s-ar putea ca el sa ajunga sa te iubeasca, dar inimii nu ii poti porunci, dragoste cu forta nu merge, dar merita sa lupti pentru el si sa incerci sa il cuceresti si sa ii castigi dragostea.Fi alaturi de el mereu, comporta-te frumos cu el, ajuta-l cand are nevoie de tine ca sa vada ca il iubesti si ca meriti sa iti daruiasca inima lui, trebuie sa ai rabdare ca nu se poate totul de-a gata, poate ca el are nevoie de timp, poate e confuz, e posibil ca cu timpul sa doreasca sa fiti impreuna si sa aveti o relatie serioasa, totul depinde de modul cum te manifesti si depinde si de el, de sentimentele lui, e bine ca sunteti totusi buni prieteni.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca v-ati despartit de comun acord, v-ati dat o sansa si ati decis sa ii puneti punct nu stiu de ce te mai gandesti la ce o sa simta el mai tarziu!
Nu cred ca ceea ce simte el o sa creasca cu timpul, pentru ca el deja stie ca nu e atras de tine!