| Alinutza_6937 a întrebat:

Ne-am cunoscut la o nunta acum aproape 3 ani. vorba vine ne-am cun ca abia am legat cateva cuvinte, in sfarsit m-am indragostit de el doar pentru ca ma privea asa frumos non-stop si pentru faptul ca m-a invitat la dans pe o mel de dragoste.am crezut ca il voi uita dar nu s-a intamplat asa.ma gandesc de atunci la el mereu am stat cu alti baieti si tot la el mi-e gandul. ne-am mai intalnit pe strada dar totul se rezuma la un simplu buna si la faptul ca se uita dupa mine foarte mult timp, imi da o gramada de semne ca ma place.si in fiecare an pe 29.04.2011 il vad mereu fara sa fie planuit ceva ne intalnit pe strada.nu spune nimic.nu stiu ce sa mai fac, nu stiu cum sa intru in discutie cu el pentru ca rudele lui sunt rude cu niste rude de ale mele. mi-e teama sa nu fac vreo gafa si sa afle rudele mele.azi erau toate rudele lui la poarta la fel si eu am ajuns cu rudele mele acolo. l-am vazut, dar nu am putut sa vb cu el.nu mai stiu ce sa fac.simt ca innebunesc,, va rog un sfat!

Răspuns Câştigător
| MissL a răspuns:

Eu nu vad problema pentru care sa nu afle rudele tale ca vorbesti cu el, ca pentru inceput tu atat ai de facut, sa vorbesti cu el!
Cand va mai intalniti, salutat-l zambeste-i si pur si simplu mergi langa el si intreaba-l ce face. Intreaba-l ceva de scoala, cum ii e programul la scoala, si daca nu ar vrea sa va vedeti intr-o zi dupa ore, spune-i "chiar mi-ar place sa mai stam de vorba, daca nu ai ce face intr-o zi dupa scoala ", vezi cum rectioneaza ca nimeni din familia ta nu-ti face nimic daca iti faci prieteni, daca vorbiti, dupa ce va vedeti o sa fie poate si mai mult decat o prietenie. Mult mult muuuult succes!:*

4 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Waw. dragoste la prima vedere. pai cand il vezi pe str,incearca sa vorbiti mai mult,fii zambitoare,intreaba-l ce mai face, chestii d-astea. sau ii spui ca ti-ai amintit de acea frumoas anunta cand ati dansat, etc.

| LoveAngel223 a răspuns:

Buna! Incercati sa mai vorbiti pe mess.sau pe fb (cam toata lumea are facebook) si propune-i sa va intanliti, si eu am patit aproape la fel doar ca eu m-am intanlit cu el la o zi de nastere.si nu prea am vorbit...dar acum suntem impreuna.ori cum, incearca sa intri in discutie cu el chiar si pe strada.

| Alinutza_6937 explică:

Problema e in felul urmator.nu stam in aceeasi localitate.ff rar il vad prin oras, cu toate ca sunt cam 5 km distanta intre noi.Cand ma duc la el in localitate, ca si atazi de altfe.niciodata nu suntem singuri.cel putin eu nu sunt singura si de fiecare data este vreo ruda de a mea.si la faza cu netul.am incercat sa aflu cate ceva despre el de la un baiat, care mi-a spus ca nu are net.l-am tot cautat pe facebook si nu il gasesc.azi cand m-am intors la el la poarta nu mai era plecase, oricum era imposibil sa vorbim!

| Alinutza_6937 explică:

Poblema sta in felul urmator.nu prea pot sa vb cu el pentru ca niciodata nu ne vedem singuri pe stra.cel putin cand il vad zici ca e ceva.sunt cu o ruda de-a mea.iar net nu are ca m-am interesat, un baiat s-a oferit sa ma ajute sa imi dea nr lui de telefon, insa nu a reusit atunci si eu nu am mai insistat in ideea ca daca am nr lui ce fac cu el? doar sa ii aud vocea ca altfel.ce pot sa ii spun"buna! stii am facut rost de nr tau." cam aiurea.fb nu arecrying