| anonim_4396 a întrebat:

Ne-am despartit acum 2 luni dupa 7 ani de relatie, in seara asta era cu un tip, de mana prin oras, m-a vazut si era f vesela, eu fiind in masina(am lipsit toata ziua din oras din cauza muncii). Pot spune ca tipu e copia mea fidela doar putin mai tanar (are 21 eu 23, ea 24). Motivul invocat al despartirii a fost lipsa de incredere si ca nu se vedea casatorita cu mine. Ce fata ar putea dupa 7 ani sa iasa in scurt timp deja cu alt barbat, acum sincer nu cred ca a fost vb de iubire, culmea eu o iubesc, o doresc, i-am marturisit asta si a ras pe motivu asta... ce sa cred?

8 răspunsuri:
| Anecherry a răspuns:

Ca e timpul sa pui punct si de la capat. Tipa nu te mai iubeste, asta e clar; iar o relatie cu ea nu cred ca va mai fi posibila fara sacrificii imense. Ce fata ar putea dupa 7 ani sa iasa in scurt timp deja cu alt barbat? Simplu, oricare fata care nu mai simte nimic. Stiu ca iti este greu sa accepti, dar daca ti-a ras in nas cand i-ai spus ca o iubesti, nu cred ca mai merita nimic.

| mihaela_7915 a răspuns:

Eu cred ca.nu merita sa te mai gandesti la ea. e clar ca te-a folosit.mergi mai departe. dar fara ea.,, NEXT...

| dontstoop a răspuns:

Inseamna ca a profitat de tine, stiu ca doare si ca inca mai tii la ea dar, cauta pe altcineva. Acea fata/ femeie e un capitol inchis pentru tine!

| vyo a răspuns:

Cred ca a profitat de tine, e timpul sa o iei de la capat.

| sofia_1672 a răspuns:

Nu cred ca a profitat de tine.profiti de un om 1 2 ani dar nu 7 ani. poatea ea chiar tea iubit dar iai facut u ceva sa se schimbe asa in halul asta.

| adela100sweet a răspuns:

Scuze ca iti zic dar cred ca e o scorpie daca dupa 7 ani te-a parasit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aproximativ asa am patit si eu, cand aveam 3 ani de relatie. Dupa 2 luni ea era cu altul. Normal ca el i-a dat flit, ea avand parerea ca toti sunt ca mine(prosti, docili si iertatori), si pana la urma a ajuns disperata la mine sa o primesc inapoi. Eu eram,, vindecat'', dar m-a mancat undeva si am reprimit-o pe ea + un virus venit la pachet de la ex-ul cu care a umblat. Am iertat-o cu greu, fiindu-mi mila de ea, trecand cu vederea raul imens pe care mi l-a provocat. Cu timpul am inceput iar sa o iubesc. In momentul de fata, suntem la al 7-lea an de relatie si ce crezi?! Se comporta la fel ca atunci, nu vrea sa mai fie cu mine... din motive ce nu le poate justifica.Eu o iubesc, dar stii vb aia:,, Nu fa o prioritate din cineva pentru care tu esti doar o optiune''. RUPE LEGATURA! Nu te merita, pur si simplu asa sunt unele creaturi de sex feminin. Fii indiferent si nu uita ca roata se invarte. Mult succes PS: M-a invatat viata pana acum ca oamenii nu se schimba. Cine face o data, face si a doua oara.

| adryano_3550 a răspuns:

Inseamna ca profita de tine.incerca sano mai bagi in sema so testezi daca o doare sau nu. uito stiu ca e greu dar daca iti gasesti imediat vreo una o sa-ti fie mai usor.chiar dacai doar de distractie. nu ceda fa-o sa sufere ca te ia de lache.