| anonim_4396 a întrebat:

Ne intanim destul de rar, iar cand se intampla asta este in cadrul unui grup, deci suntem foarte multi. El este foarte popular si are multi prieteni pe acolo, iar eu sunt mai noua, insa cunosc destule persoane deja. Dar nu asta e important, ci ca el inca din prima zi cand am fost la acel grup s a comportat f frumos cu mine, fiind politicos desi nu ma cunostea. El e politicos cu toate fetele. Insa mie mie mi a cazut cu tronc. happy La inceput am crezut ca vrea sa ma abordez, insa abia apoi am inceput sa imi dau seama ca e asa cu mai toate fetele.
Ceea ce ma incomodeaza este ca el e f popular si imi e mai greu sa il abordez, doar daca incepe el, deoarece multi si ar dori sa isi imparta timpul cu el. Pe mes vorbim f fain pot spune si ne intelegm de minune, glumim si cred ca s-a prins ceva. El imi spunea ca abia astepta sa ma vada ca sa vb cu mine face to face. Insa eu fiind neobisnuita sa vorbesc cu tipii care imi plac aveam foarte multe emotii. okay a trecut si ziua aia, la grup a fost f bine, din fericire m-am stapanit sa nu ma fac rosie ca racul in preajma lui si am vb cu el, insa putin deoarece am avut treaba cu niste membri din acel grup si nu am putut vorbi cat imi doream cu el, timpul din pauze fiind limitat.
Ceea ce nu inteleg era ca eu vroiam sa il cam evit, sa nu ma intalnesc peste tot, pentru ca nu stiam cum sa reactionez, asa-i ca sunt timida rau? Desi el cauta prilejul sa ma abordeze, observasem. Nu sunt timida de felul meu, insa in preajma lui da. big grin
Am vb f putin, insa am fost naturala si in comparatie cu alte dati cand nu stia nici cum ma cheama, am zambit si am si ras dar pentru putin si de cate ori dadeam ochii cu el.
Nu este chiar frumos dar m-am indragostit de felul lui de a fi. Nu vreau tzac-pac sa fim impreuna! Vreau ca relatia noastra sa evolueze in bine, am citit o gramada de sfaturi si materiale si stiu cum sa ma comport. Insa vreau ceva in plus. Vreau sa incap cate putin. Mai clar vreau sa fim prieteni foarte buni sa ne cunoastem, insa sa si pastram distanta ca sa nu ne plictisim unii de altii prea repede.
Au fost multe dati cand pot spune ca ma cam plictiseam de el pe mes, pentru ca vb cu orele, insa cand neeam intalnit fata in fata si vorbeam, ma reindragosteam de el la fiecare secunda. Chiar daca fata lui nu frumoasa, imi era asa de draga sa o privesc!
Vreau link-uri, sfaturi, sau imi pueti scrie voi ce as putea face pentru a pastra relatia. Sunt multe fete in acel grup si nu vreau sa il pierd.
Orice fel de ajutor e binevenit, si daca vreti mai multe detalii, spuneti doar.
Okay, fara ironii si chestii big grin daca ma puteti ajuta, fundita e a voastra!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| EuDelia a răspuns:

Bunahappy

ai spus mai sus ca erai f timida cu elhappy
nu e nici o problema pentru ca eu zic ca e ceva normalhappy

ai o proveste draguta asemanatoare cu a mea si de aceea mi-ar placea sa te ajuthappy

si eu eram la fel cu prietenul meuhappy
eram foarte rusinoasa cand eram cu el, ma inroseam si picioarele mi se "inmuiau" iar cand el nu era in preajma eram complet normalahappy

chestia asta a trecut cu timpul si am inceput sa vorbim din ce in ce mai mult si pana la urma mi-a cerut prietenia si am acceptathappy

[scuze, poate m-am lungit cam mult cu povestea meastraight face]

in legatura cu problema tahappy
incercati sa iesiti cat mai mult impreuna daca zici ca atunci cand esti cu el te "reindragosteai"

incercati in iesirile voastre sa fiti numai voi 2 ca sa aveti mai mullta intimitate
daca el nu vrea asa...inccercati sa fiti cu cat mai putini prietenihappy

cam acestea ar fi sfaturile melehappy
sper ca team putut ajuta cat de putin

Succes:*

1 răspuns:
| EuDelia a răspuns:

Jumbo mersi pentru apreciere:X
:*