| Rooney7 a întrebat:

Ce parere aveti,intr-un grup/clasa e bine sa fii mai "popular"(bagacios, etc) sau putin mai retras.Cum s-a va explic.Nu sunt cea mai retrasa persoana, dar nici tipul care vorbeste mult si aiurea...se baga peste toate fetele, asa mai departe.Stau putin mai retras eu,nu de alta.dar nu vreau sa par prea tupeist si nesimtit.Voi ce spuneti? Credeti ca am de castigat daca devin mai "smecheras"? Daca da, ce sfaturi im dati..ca sa nu ma fac tocmai de rahat in fata tuturor!

3 răspunsuri:
| Bogdan1212 a răspuns:

Frate! iti sugerez sa iesi din banca si sa incepi sa iti cunosti colegii te bagi in vorba cu ei dar nu prea mult.Eu fac panarama ca sa ies in evidenta incearca si tu dupa toti colegii o sa te bage in seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt cea mai retrasa in grup, vorbesc dar ii las pe ceilalti mai mult nu prea scot 2 sunete, nu am mentionat niciodata ca imi plac povestile... hmm?!winking
Daca devii smecheras nu devii mai castigat si o sa te faca colegii tai in toate feluri. Cel putin asa vad la mine in grup. Dar crede-ma fii tu insuti sa nu pari ceea ce nu esti.

| Mihaela2710 a răspuns:

Pai... Depinde ce-ti place sa faci. Poti fi un pic de tot mai tupeist, da sa nu intreci limita sa devi nesimtit. Sa mai intri in vorba cu lumea, sti ca sa nu uite de tine big grin.
Apoi nu ai prea multe de castigat daca devi mai "smecheras" happy ca sa te citez. Eu zic din propria experienta. Ca si eu am fost mai retrasa si am devenit din propria initiativa mai vorbareata mai sociabila. Dar daca ai multi prieteni si riscul de a te trada creste. Cautati un grup pe care esti sigur ca nu te tradeaza si devina un pic pic mai sociabil.
Sper ca ti-am fost de folos... happy