| Rooney7 a întrebat:

Sunt o persoana mai timida, nu cu mult tupeu,fetele mereu im reproseaza ca nu le bag in seama,nu vorbesc cu ele niciodata! Nu sunt foarte sociabil cu ele, mereu astept ca ele sa faca primul pas.Nu stiu cum sa le abordez deloc pe facebook sau la scoala.Ce sa fac? Ele ar vorbi cu mine, im zic ca sunt de treaba/etc.dar eu ciuciu! Vreau sfaturi! Cum sa le abordez? Multumesc

1 răspuns:
| violetamarcu a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai mai multa incredere in tine, sa fii constient de propriile calitati si de valoarea ta. Totul se perfectioneaza prin exercitiu. In discutia cu o fata incearca sa gasesti subiecte comune. Nu trebuie sa demonstrezi cat de mult excelezi intr-un anumit domeniu si sa nu o lasi si pe ea sa vorbeasca. Fii spontan, si nu te stresa prea tare, in discutie, totul trebuie sa decurga de la sine. In timp, vei capata mai multa incredere si cu cat feedback-ul va fi unul pozitiv, cu atat lucrurile se vor imbunatati.