| aLina_8828 a întrebat:

Neatasad
as vrea si eu niste statusuri/versuri de despartiresigh
sa fie noi; x
dau funda
winking

Răspuns Câştigător
| SpecialGirl a răspuns:

- Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!

- Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine… sad

- Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… l-am privit orbind… m-a atins visand… l-am parasit plangand…

- Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!

- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

- Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.

- Cea mai calda iubire are cel mai rece sfarsit!
-Nu merita sa plangi pentru nimeni! Iar cel care merita,nu te va face sa plangi niciodata!
-Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile...
-Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si in doar o secunda sa o pierzi!
-Iubirea, e un cuvant care te face sa plutesti, sa visezi, dar
nimeni nu a spus ca tot ea te face sa suferi. Cand suferi din iubire
pierzi toate visele
-Dragostea incepe cu o gluma si se termina cu un suspin!
-Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc!
-Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea
-Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume; cel mai trist lucru este sa suferi din iubireIn prima mea iubire au existat multe flori, petale cu miros de fericire, alteori trandafiri uscati. De dor…

-Distanta ne desparte si totusi ne apropie…raman singura, aud
doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu
tristetea sufletului tau…

5 răspunsuri:
| Sweet111 a răspuns:

1.Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil?
2.suferind invetzi sa traiesti.traind inveti ce e aia viata.stiind ce e viata trebuie sa uiti suferinta pentru a uita suferinta cumpara un burete.dar buretele costa o avere dar are posibilitate sa stearga tot ce a fost si sa aduca un prezent luminos
3.Cand plangi aduti aminte de clipele frumoase,cand urasti aduti aminte cum e sa iubesti, cand suferi amintesteti cum era sa fi fericit, cand singura cale pentru a scapa este ura si minciuna mai bine lasa tot cea fost in urma si nu ura.viata e frumoasa daca sti s-o traiesti
4.imi va fi dor.
imi va fi rece.
dar timpul nu va vindeca.
ci doar va trece
5.Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.
6.De cate ori am vrut sa plec sa-mi strang tot cerul in cuvinte
Si zbor s-agat de margine de nor
Sa ma nimiceasca de atata dor
Si tot de atatea ori
Facut-am fara voie, pas inainte.
Pasi inapoi.de cate ori.
De cate ori am vrut sa-mi strang
Un snop de vise-n frunze ruginii
Si somnul nedormit in poezii
Si tot de atatea ori am vrut sa vin
Sa-mi mangai pleoapa cu senin
Sa-mi strangi la piept nemarginirea de cate ori
De cate ori am vrut sa mor
Si sa ma nasc in lumea ta
De atatea ori
7. Exista un timp pentru lacrimi.dar si pentru a zambi.Exista un timp pentru a merge mai departe.dar si pentru a renunta.Exista un timp pentru cer senin.dar si pentru ploi.Exista un timp pentru a creste.Exista un timp pentru schimbari.Exista un timp pentru a fi sus dar si pentru a cadea. Exista un timp pentru iubire. Exista un timp pentru iertare si pentru a alege ce e corect
8.Cea mai stranie forma de a indeparta pe cineva este a sta langa el si a sti ca nu-l vei putea avea niciodata
9.Nimeni nu e de neinlocuit dar – uneori – este nevoie de mai multe persoane pentru a inlocui una singura
10.Cand cineva nu intelege o privire, cu atat mai mult nu va intelege o lunga explicatie
11.Toti suntem in vizita in acest moment si loc. Suntem doar in trecere. Am venit sa observam, sa crestem, sa iubim si sa ne intoarcem acasa
12.Nu există fericire de care să-ţi aminteşti fără tristeţe.

1 Ai plecat... poate ca asa a fost mai bine...as vrea sa pot merge mai departe dar.nu pot.imi lipsesti atat de mult.de ce oare toate astea mi se intampla mie?

2Sunt un inger fara aripi condamnat la suferinta si singuratate

3 Nu ai stiut sa pretuiesti ce ai avut langa tine.dar intr-o buna zi vei regreta.

4 Nu exista durere mai umilitoare pentru sufletul unei femei decat aceea de a se fi daruit intreaga, trup si suflet, unui barbat nedem de iubirea ei.

5 Am intalnit un inGer, mi-a soptit spErante, l-am privit Orbind, m-a atins visand, l-am parasit plangand.

6 Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba. te-am pierdut pe tine.

7. E atat de frig lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata.

Sunt triste unele sunt inventate de mine.imi pare rau ca esti asa.suparat/a

Dar viata merge mai departe kiss

Capul suswinking
Fundita pliz!

| PussicatDolls a răspuns:

Buna,Alina! Uite cateva statusuri de despartirebig grin
1.Mi-ai furat inima si ai luat-o cu tine … m-ai lasat undeva, de unde nu mai pot privi, de unde nu mai pot scapa! Ajuta-ma si tine-ma in brate …
2.Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea…
3.Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar pentru tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu! "
4.In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea speranta… sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata…
5.E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…
6.Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…
7.Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile pentru mine nu vor mai exista, atunci dar nici atunci eu nu te voi uita…
8. Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC!
9.Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine. dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine
10.Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang!

Scuze eu cam atatea am stiut. Daca mai stiu iti trimit un msj la privat.
FUNDA?big grinbig grin

| Aimee_7045 a răspuns:

Te-am UbIt ThU nU sti cAt Ma DoArE ai plect UnIvErSoOl NoStRu MuoArE te-am iOoBiT iNsA tUoToOl EsTe ScRoOm Nu PuOt ScHiMbA nImIc E pReA tArZiU acum

Dragul meu chiftea prajită,
Tinichea hodorogită,
Te iubesc si te ador
Ca pe-un pui de curcă chior

Pana la urma,zebrele sunt negre cu dungi albe sau albe cu dungi negre?

doua vaci crosetau apa intr-o fantana
-apropo de lapte, cat e ceasul?
alta scoate termometru si spune:-Miercuri!

Buna, sunt un virus romanesc, dar din cauza tehnologiei sarace din tara mea nu sunt in stare sa-i fac nimic calculatorului tau. Te rog, fii dragut, sterge un fisier de-al tau si pretinde ca esti speriat.

ii ignoram pe cei pe care ne adora si ii adoram pe cei care ne ignora,ii ranim pe cei care ne iubesc si ii iubim pe cei care ne ranesc

As vrea sa te aud km spui K timpul a trecut As vrea sa'ti vad chipul, acum cand totul e pierdut Dar inima mea e de gheata, Atatea cuvinte fara sperantza Dar totul pentru tine a fost Un simplu joc N'ai stiut ke e bine, N'ai stiu ke e cu mine Dar nu regret nimic Nu plang O viata am Sh n'o pierd plangand... Dar stiu ca in sufletul tau, Imaginea mea, O vei purta mereu Sh gandul tau cel zburator Spre mine va fi calator! Sh cand vei trece peste acele pustii strazi P kre odata le strabateam aman2 Vei plange sh'ti vei aminti K pentru mine tu ERAI AdEvArAtHuL InGeR AdEvArAtHuL rAi!

As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc

"vReAo Sa ZbUrAm PrInTrE pRiViRi FaLsZe,MiNcIuNi si UrA LuMii, Sa InChIdEm oChII si Sa NhU nE pEsE dE cE sPoOn UnII"

"Ridica fruntea sus sterge-ti lacrima stiu ca te doare, Orice s`ar intampla trebuie sa fii tare, Oricat de greu ti-ar fi nu inceta sa speri, Gandeste`te la ziua de maine uita cea de ieri!"

"Nici pentru acum, Nici pentru candva, Ci pentru atunci, Cand nu ma vei avea!"

"Din 16ani , 4 am pierdut fiind copilul prost.In 12 ani m-am maturizat mental treptat dar fara rost straight face"

"ce le tot pasa pe cine iubesc,cu cine vorbesc,de ce imi spun cum sa traiesc? E treaba MEA cum ma imbrac si doar a MEA cand ma dezbrac! love struck"

``le-aSh dOveDi OameNilOr caTh gResheSc>>>gaNdiNd cA inCetEaZa sa iuBeasCa>>aTunCi CanD imBatraNesC>>>faRa sA stiE ca iMbaTranesC>>>nuMai CaNd inCetEaZa sa iuBeasCa``

lipseste-ma de juramant, consuma-mi teama si atat, cinsteste-mi linistea intr-un cuvant si fii azi demonul meu bland

"Am auzit ca lumea vorbeste cam mult, n-am timp sa stau sa o ascult, n-am timp de vorbe-n vant si barfe, n-am timp de niciun gen de tarfe. Toate astea n-au cum sa ma afecteze.lasa-i sa comenteze"

"aCum pLec , traG uSa dupa mine , Abia asTepT sa ne veDem cu bine,PasesC inCeT in rOua diminetii , FaRa biLeT sTau asCunSa`n tRenu vieTii "

"Invidia v-apasa nimic nu va convine, mai bine fraierii s taca asa cum se cuvine, nu am depins si nu vom depinde vreodata de nimeniwinking"

Good girls are made of sugar and spice. My girls are made of vodka and ice

Stii, ei nu sunt fratii mei pe bune Dar sunt o norocoasa ca i-am gasit dintr-atata lume Si ma iubesc si ii iubesc si innebunesc Ca nu sunt langa mine

am invatat ca fara oamenii care tin la tine
Intr-un final nu esti decat un nimeni
Familia, fata ta si-o mana de frati sa ai cu cine sa te-mparti

Te voi iubi azi mai mult decat maine/Ca si cand maine n-ar mai veni/Te voi iubi azi mai mult decat maine/Ca si cand maine totul s-ar sfarsi

De-ai putea sa spui ce simti pentu mine/Mi-ar fi usor sa stiu ce va urma/Sa te astept e nedrept, sa te uit si sa plec/Ori sa-ti intorc dragostea

"Eu ti-am alergat prin vene,/Ti-am suflat cu dor pe gene,/Eu ti-am upgrad-at sarutul,/Ti-am iubit necunoscutul"

"N-am p nimeni sa ma-mpinga din pat/N-am p nimeni sa ma-ntrebe ce fac/N-am p nimeni sa ma minta mumos/N-am p nimeni sa m-astepte cu flori/N-am p nimeni sa ubesc dimineata-n zori"

"mi`este dor de tine nu esti langa mine/vreau sa fi mereu in preasma mea/mi`este dor de tine te iubesc sti bine/si nu imi doresc pe altcineva"

"daca pozele-ar vorbi amintirile ar fi vii/am stii iar ce gandeam cand eram copii/probabil poza ta din rama ti-ar sopti/"stii nu esti ce`mi doream sa fii""

"I'm just a kid and life is a nightmare/I'm just a kid I know that it's not fair/Nobody cares 'cause I'm all alone and the world is/Having more fun than me"

opreste`te o clipa priveste`n jos spune`mi ce vezi esti pe drumul pe care chiar tzi`ai dorit sa`l urmezi chiar duci o viata fericita lipsita de ispite e chiar asa hai sa`tzi zic cate ceva din viata mea nu am stiut ce`i aia copilarie fericita intr-o lume de cristal eram un ciob de sticla o aud si-acum p mama tipand cu lacrimi in ochi cand tata o batea si nu se oprea deloc "tata termina! destul, tata! opreste`te las`o`n pace! nu vezi cum ii curge sangele? gata mama, linisteste`te totul va fi bine sunt aici promit sa am grija de tine" nu ma`ntzelegetzi gresit va iubesc la fel de mult suntetzi parintzii mei si m`atzi crescut cum atzi putut la fel ca si pe fratzii mei:

De ce sa ma intorc in timp cand tot la fel as face? De ce sa ma mai chinui cand oricum nu-ti pasa? De ce-mi ceri mie totul cand tu nu poti sa fi 'tu'?

. Ii auzeam,vOrbeau p Strada in sOapta despre Iarba In timp ce nOi fumam Hasis asCunzandu`ne de Garda!

Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine dar un singur lucru stiu mi-e tare dor de tine

sfaturile t invata erorile t conving:

everything you get lost get back and search.love struck

nu plange ca sa terminat zambeshte ca ai scapat

am intrebari de pus raspunsuri de dat ganduri de ascuns oameni de uitat insa roata vietii s`a schimbat am iertat,dar n`am uitat

"You were everything, everything that I wanted We were meant to be, supposed to be, but we lost it And all of the memories, so close to me, just fade away"

"Her feelings she hides. Her dreams she can't find. She's losing her mind. She's fallen behind. She can't find her place. She's losing her faith. She's fallen from grace. She's all over the place."

When I was feeling down You'd start to hang around And then I found your hands all over me And that was out of bounds"

Don't turn around I'm sick and I'm tired of your face Don't make this worse You've already gone and got me mad"

"She wants to go home, but nobody's home. It's where she lies, broken inside. With no place to go, no place to go to dry her eyes. Broken inside."

"Kiss me gently Always I know Hold me love me Don't ever go"

"You make me so hot Make me wanna drop You're so ridiculous I can barely stop I can hardly breathe You make me wanna scream You're so fabulous You're so good to me Baby Baby"

"a real girl isn't perfect a perfect girl isn't realhappy"

god girls go 2heaven, bad girls go everywhere they want 2happy"

"Orice minut,un inceput viata merge inainte Indiferent de ce ai facut Poate ai gresit,poate ai mintzit Tzi'am mai spus ne vedem acolo sus"

`de mootltheee ori ma trezescc ratacind` spre krarile amintirilor` cu sufletul infipt in norii` ce`mi deseneazaa aripii ` si`mi joptesc : " chiar ai crezut'h ca poti sa zborii ` ? "

De mult prea multe ori sunt intre vis si
realitate
Ochii inchisi, mutat departe corpul fara
greutate
Ganduri urmate aruncate departe de toate
Nelasate cu speranta sa devina realitate
Sper ca e un vis sper ca nu-i real acest abis

``mErEu vEi cauTa iNtR`O alTa ^EA^ cEeA cE adOrAi La miNe CaNdVarolling eyes

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

It's gonna take a miracle to bring me back,
And you're the one to blame.

un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere.Potzi plange cand ejti fericit,poti sa razi cand inima iti plange.

Am InVatAt Ca Nu PoTi FaCe Pe CiNeVa Sa Te IuBeAsKa
ToT cE pOtI fAcE eStE sA fIi O pErSoAnA iUbItA.
ReStUl DePiNdE dE cEiLaLtI.

Sopteste-mi dorinte. Doreste-ti in soapta.

Intr-o zi fara sa te gandesti O sa iti lipsesc incetul cu incetul

Si vad moartea, cum iese din sala de operatie, si intra-n cea de garda, Sopteste suparata: "Lasam pe alta data" si-mi zambeste, Baga o mana-n buzunar, Ridica din umeri si pleaca, "Traieste..."

"Obisnuia sa fie un timp Acum sunt total independenta Asa ca poti sa-ti salvezi micile minciuni Caci stiu ce s-a intamplat Iti lipsesc dar spune adio acum Tuturor zileleor in care te-am iubit."

"Sunt momente in viatsa, in care oricum ti-ar sta corpul, sufletul e in genunchiwinking"

| Claudiaeredit a răspuns:

*Nu pot fi a oricui Da` dacă pleci o să fiu a nimănui! sigh
*Te rog nu`mi spune că ţie dor Doar aşa că şti ce vreau s`aud. straight face
*Ce tare.ha…ca filmul ăsta e`nfloare Iar eu nu...

VEZI MAI MULTE STATUSURI AICI http://estatusuri.cabanova.com/

Sper sa iti placa *

| Ambber a răspuns:

Zi de zi suferind
Eu te iubesc plingind
Nu mai pot astepta
Sa-mi da-i iubirea ta.

Ca un ultim cuvint iti scriu
Te iubesc, ce sa fac nu stiu
Dar un lucru am aflat
Ca nu mai iubit cu adevarat.

Tu esti departe, dar sa stii
Ca in sufletul meu vei fi
O dulce amintire, un scump adevar
Care a disparut printr-un mister.

Imi lipsesti cu-adevarat
Dar ce sa fac tu ai plecat
Din viata mea, din gindurile mele
Am ramas doar cu amintirile.

Tu ai fost totul pentru mine
Tot ce am avut mai sfint
Insa te-ai gindit numai la tine
Si ai plecat fara-un cuvint.

Fericit sa fii eu iti doresc acum
Sa ai cel mai minunat drum
Adio azi si in vesncie-un sarut
A fost frumos tot ce ai pierdut.