| anonim_4396 a întrebat:

Neata la toti de pe TPU! 3-4 zile n-am vorbit cu iubitul meu fiindca nu aveam bani in cont si nici el nu avea.Ieri i-am sunat si am vorbit doar citeva secunde, apoi m-a sunat el dar deja eu nu aveam timp de vorba! Dupa ce am venit de la colegiu mia sunat si mi-a zis ca ar vrea miine(adica azi)sa ne vedem,, fiindca vine din alt oras la mine. Dar mi-a pus conditii sa-i fac de mincare ca de altfel nu va veni.Si desigur ca m-am suparat pe el.Era pretext de a nu veni doar-asa credeam eu(si inca si acum cred). Seara deja eu i-am telefonat si mi-a zis ca e cu prietenii la disco si ca nu poate vorbi, atunci eu i-am inchis telefonul in nas.Pe la miezul noptii mi-a telefonat sa-mi explice cauza de ce nu a putut vorbi, si apoi mi-a zis ca daca va putea va veni azi sa ma vada, daca nu deja miine, mi-a urat noapte buna asa fericit.Eu insa cam cu indiferenta i-am zis pa si noapte buna si am inchis! Poate si s-a suparat nici nu stiu, dar fac la fel ca el.Cum e el in raport cu mine asa si eu, dar mereu eu ramin vinovata in asa cazuri! Apropo mi-a zis ca el nu cauta motive sa nu vine, doar glumea! Numai stiu ce sa cred.De 2 saptamini nu ne-am vazut imi este dor de el enorm.Acolo unde invata el sunt fete mii si sute.Si decind a plecat s-a schimbat. Uneori e dulce si calm si imi zice cuvinte frumoase, ma pretuieste.Alteori parca nici nu ma baga in seama. Oare si-a pierdut interesul? Toti prietenii mei imi zic ca el ma iubeste, ca sa nu m-a iubit apui nu venea doar pentru mine in orasul meu sa ma vada cind unde invata el are fete de tot felul! Dar atunci ce se intimpla cu el? Rog sfaturi din experienta atit a fetelor cit si a baietilor! fundita:* Mersi de atentie! O zi buna in continuare:*

Răspuns Câştigător
| inlovewiththerainbow a răspuns:

Relaţiile la distanţă, mereu au fost complicate. Ştii că e al tău, apoi te gândeşti că poate el nu e de aceeaşi părere. Dacă eşti firea geloasă şi posesivă, nu ai cum să fii cu adevărat fericită în această relaţie. Căci, dacă ai fi cu adevărat fericită, şi sigură de iubirea lui, nu ai asculta ce zic prietenii, nici că ţi-ar păsa de alte fete happy Pentru că îl iubeşti, iar asta presupune încredere.
Deci, cred eu, că dacă el vine din alt oraş să te vadă, şi uite că mai dă şi bani la autobuz, şi pierde timpul pe care şi l-ar fi putut pierde la o bere cu prietenii, bla bla bla. NU e normal să-ţi reproşeze asta. Pentru că atunci când iubeşti, aşa sacrificii sunt o nimica toată. Pentru că persoana iubită devine cea mai importantă. Da, a glumit în privinţa mâncării happy, însă ar trebui să te întrebi serios, dacă nu glumeşte şi în privinţa relaţiei. E grea o despărţire, dar.tu eşti fericită? tu chiar îl iubeşti? Eu zic să te gândeşti bine.pentru că nu ştii niciodată când adevărata fericire îţi bate la uşă tongue

1 răspuns:
| BunnyEsteBine a răspuns:

Salut!happyNu stiu ce se intampla intre voi doi, dar eu am patit ceva asemanator, cu toate ca eram in acelasi oras.In ultimele 3 saptamani din relatie au fost ceva de genu:chiar nu pot acum,vin imediat,apoi ca intervine ceva si nu mai poate. apoi am aflat ca de fapt nu avusese tupeu sa-mi spuna ca vrea sa sfarsim relatia deoarece el e cu altcineva, nu o zic sa te demoralizez ci o fac pentru ca stiu ce dezamagire imensa ai atunci cand afli ca persoana in care ai toata increderea si iubirea pusa te evita si nu este in stare sa o spuna! ai grija de tine si incearca sa nu fii foarte increzatorare, deoarece e dureroz sa fi dezamagit!>big grin