| puppetdoll a întrebat:

Neata TPU!
Am avut ciclul menstrual de pe 2 pana pe 6-7 decembrie, ca si luna trecuta. In aceea perioada am luat algocalmin, pentru dureri de burta. Dupa aceea, am avut o constipatie care a durat circa o saptamana si mi-a trecut joia aceasta. De atunci, secretie aceea normala este mai abundenta, si aseara cand am fost la baie, mi-a curs sange dintr-odata; azi de dimineata, la fel, dar de data aceasta a fost ca si ciclul menstrual cu dureri de spate. Tin sa specific ca am luat supozitoare pe baza de glicerina pentru constipatie si ca ieri pe zi am avut contact sexual. De asemenea, nu am ciclu regulat!
As dori niste sfaturi :*. Multumesc :*

2 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Nu sunt femeie, si nici ciclu nu am. dar studiez medicina, in caz ca nu ai menstruatia reglata, sau e dereglata, vin in orice caz din probleme de sanatate, bagi ceva pirule ce nu ar trebui, sau bagi la greu, menstruatia poate sa intarzie si din cauza ca tu nu mananci sanatos, mananci putin, in schimb perete vaginal poate raci, si blocheaza menstruatia, apoi dupa ce se incalzeste, porneste cu cantitate mai mare secretia, si daca intarzie, atunci cand vine vine mai abundent. Cand te mai doare, oricat de scarbos le poate parea unor oameni, fa dragoste pe ciclu, nu baga atatea medicamente in tine, esti tanara.

| Arsels21 a răspuns:

Consider ca nu ar trebui luat in considerare orice alt sfat in afara de acela de a te prezenta la medic, doar el ti-ar putea spune concret care este problema (daca aceasta exista)
Good luck!