| AnnasiM a întrebat:

Am secretii vaginale normale si ciclul regulat pana de curand, luna trecuta cand mi-a venit ciclul menstrual mai repede cu 1 saptamana jum si dupa ce s-a terminat ciclul mi-a curs o secretie maronie timp de 2 saptamana jum. Dureri nu am deloc. Ce poate sa fie?! V-a multumesc!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se numeste eliberare fractionata de endometru si este semnul unei degelari hormonale, cu atat mai grave cu cat dureaza mai mult. De obicei dureaza 2-3 zile, de aceea este important sa te vada un ginecolog si un endocrinolog cat mai repede

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Poate fi o infectie.adica secretia vaginala normala are o culoare alb-galbuie. nu maronie.

| alylove15 a răspuns:

E posibil sa fie vb despre o infectie, cel mai bine este sa te duci la un medic ginecolog si iti va spune el ce e de facut.

| bobocel_8672 a răspuns:

Nu te speria, mergi la un control. si eu am patit la fel, doar ca m-a tinut o luna secretia maronie si era destul de abundenta.am fost la control ca eram disperata si mi-a dat un medicament sa imi opreasca secretia.mi s-a oprit in 2 zile.si mi s-a intamplat din cauza ca am avut chisturi pe ovare. mi-a dat anticonceptionale si mi s-au dizolvat chisturile si acum nu mai am probleme.mergi la doctor cu curaj

| AnnasiM explică:

Multumes frumos.Mi s-a oprit secretia maronie si imi curge normal.happy