| anonim_4396 a întrebat:

Hei, de joia trecuta ma doare burta foarte tare, spatele, sunt nervoasa mereu, suparata.
Nu am avut inca primul ciclu menstrual. am dureri de burta ingrozitoare sad
La ce sa ma astept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Asteapta-te sa intri in randul domnisoarelor si cere sfatul mamei tale pentru a depasi mai usor aceste dureri care sunt normale.

6 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Sa te astepti sa-ti vina ciclul.

| DNSK a răspuns:

Sa ia uta Arad campionatul

| d33a15 a răspuns:

Semnele primei tale menstruatiiwinking

| AlexandraElena12 a răspuns:

Pai..ar putea fii semnele predecesoare(de dinaintea venirii), dar ar fi bine sa vorbesti cu mama ta deoarece poate fi o simpla raceala, si iti spun asta petru ca si eu inainte sa-mi vina ma doare burta cu 2 sapt. inainte deci nu e neaparat o data fixa, dar in principiu ar trebui sa vina..doar daca ai aceste semne(secretie vaginala, par axilar/pubian, cosuri)
Ps. Sper c-am fost de ajutor! :*

| Lariiiiiiii a răspuns (pentru AlexandraElena12):

Pai nu am infectie pentru ca mi-am facut analize

| AlexandraElena12 a răspuns (pentru Lariiiiiiii):

Inseamna..ca iti va veni..nu iti pot spune cand ..ca daca ma dau eu mare ghicitoare poate iti vine mai devreme sau mai tarziu. oricum nu e cinestie ce pana la urma iti va veni. daca vrei sa vorbim mai multe..adauga-ma la prieteni pe Id-ul meu; alex_elena_2000@yahoo.com si vom mai vorbi si daca ai facebook.ti-l dau individual big grin