| TVD13 a întrebat:

Nesimtitu`sad!
Niki macar nu m-a sunat. Au trecut 4 zile de cand nu am mai vb. Deci asta inseamna ca nu mai suntem impreuna. Nu?thinking
Cred ca da. Nu sunt genul de pers care sa "sufere" da chiar daca nu ma credeti simt ca-mi vine sa plang. Si nu ma mai pot abtinesad
Si eu vreau sa-l sun sa-l intreb daca e suparat pe mine dar orgoliu meu e prea mare.
Ce sa fac? Stiu k as putea mrg mi departe. Da el e...nu stiu e altfel. Si toate astea s-au intamplat din cauza unei "prietene"
Simt ca inebunesk. Cred ca trebuie sa m duk la un spital da cand ma gandesc la halatele lor albe mi se face si mai rau.
Plsss Help`! Un sfat o incurajare... orice. Nu pot sa-i spun nimanui despre asta pentru ca nu-mi sta in fire. Dar voi nu ma cunoasteti si sincera nu mai pot saa tin.
Daa asta e o criza de adolescenta`!crying((
Plss Help...
Astept sfaturile voastrelove struck

5 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Off urata situatie si chiar imi pare rau pentru tinesad. Urat si din partea lui pentru ca nu ti-a mai dat nimic zilele acestea. Putea macare sa iti dea un mesaj sa iti spuna ceva despre relaties,s-au orice... nu sa te lase asa, oricum stii ca si tacerea este un raspuns nu? Parerea mea ar fi ca cel mai bine sa il suni s-au sa ii dau un mesaj daca crezi ca nu ai putea sa il suni si sa il intrebi ce s-a intamplat cu el, de ce se poarta asa si de ce zilele acestea nu ti-a dat nimic.Macar asa poare afli motovul pentru care el se comporta asa, poate il supara ceva, cine stiestraight face.
Oricum nu are rost sa mai suferi si nici sa mai plangi.Incearca sa te aduni si mergi mai departe oricat iti este de greukiss.
Bafta si ai grija de tinehappy

| LeontinAndrei a răspuns:

Nu trebuie sa disperi. Daca nu a-ti mai vorbit de patru zile este foarte probabil sa va fi despartit. In cazul in care doresti sa afli 100% cum sta treaba, sfatul meu este sa iti calci pe orgoliu si sa-l suni sa discutati. Iti vine sa plangi pentru ca era altfel, te intelegea si tu tineai la el. Aceste lucruri vor trece in timp iar tu vei gasi pe altul. Un lucru tin sa-l subliniez: esti tanara si frumoasa, iar Pamantul este plin de baieti singuri si care merita atentia ta. Nu dispera pentru ca tipi ca el, care sa te inteleaga si sa te faca sa te simti speciala mai sunt si asta este de datoria ta sa-l gasesti pe cel cu care vei ramane. Gandeste-te la asta in fiecare moment cand esti trista din cauza lui si incearca sa-ti schimbi singura starea de spirit. Te va ajuta foarte multwinking. O seara placuta iti doresc.

| whoocares a răspuns:

Lasa orgoliul si suna-l. Nu o sa mori! O sa vorbiti, poate o sa va impacati si o sa te simti mult mai bine! Orgoliul si mandria nu te ajuta cu nimic intr-o relatie happy

| Simonaaaaaaaaaa a răspuns:

Cam da.probabil v-ati despartit, in viziunea lui din moment ce nu mai da niciun semn.Totusi lasa putin de la tine si incearca sa vorbesti cu el daca intr-adevar vrei sa stii cum sta treaba.
Iti va trece repede aceasta stare... ceva in genu am patit si eu,dar ca sa trec mai repede peste m-am gandit la lucrurile mai putin frumoase din relatia noastra(cuvintele spuse de el, gesturile airea).
Capul sus love struck.
Un sfat pe care l-am primit si eu la randul meu "din moment ce nu mai esti cu el, insemna ca Dumnezeu ti-a pastrat ceva mult mai bun">Ai grija de tine si sper ca ti-am fost de ajutor. :*

| MasterYoda a răspuns:

O sa-ti treaca