| anonim_4396 a întrebat:

voi cum ati reactiona daca ati afla ca sunteti adoptatisad
Adica nu sunt sigura daca sunt dar vreau argumente si daca se poate si sfaturi plss simt ca inebunesksad

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

M-as simti mintit. insealat!
.dar probabil ca nu mi-ar pasa prea mult!
adevarul este ca dupa ce ai stat o viata langa persoanele pe care le consideri parinti ...nu poti sa iti schimbi parerea despre ei!

| Emena a răspuns:

Probabil ca as fi speriata, dar nu e sfarsitul lumii daca afli ca esti adoptata.Eu daca as afla,nu le-as face parintilor adoptivi reprosuri, ba din contra, le-as multumi ca m-au adoptat si nu m-au lasat la orfelinat

| Psihoyounger a răspuns:

Cu atât mai mult să le fi recunoscători dacă te-au adoptat. Și-au asumat responsabilitatea unui copil care nu era al lor.

| Roxett a răspuns:

Ar trebui sa fii recunoscatoare ca cineva te-a iubit si de-a ingrijit si sa te gandesti ca datorita lor tu ai o familie si nu este intr-un orfelinat/centru de plasament sau mai stiu eu ce. Chiar daca nu sunt parintii tai biologici, iubeste-i si fi-le recunoscatoare.

| DeeDeeInnocentLove a răspuns:

Hei...ce mai conteaza daca ai fost adoptata? sa stii si tu ca mama/tata e cine te creste nu-i cine te naste! probabil ca parintii tai nu au vrut sa te superi si din acest motiv ti-au ascuns acest lucru! sunt de parere ca nu trebuie` sa te superi pe ei.ei au inecrcat.de fapt ti-au facut bine.winkingera mai bine sa te lase la casa de copii? gandeste`te! Succesc![scuze de greselichatterbox]

| Papusa_1623 a răspuns:

Stii poate pentru cei ce afla asta e ft greu dar trebuie sa inteleaga ca parintii ii sunt acei are i-au crescut.Si cred ca este cu mult mai bine sa traiesti intr-o familie decit sa traiesti la casa de copii sau pe drumuri.