| jkjhcshbbzmb a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep.

acum 2 ani am fost impreuna cu un tip (timp de 6 luni). in aceste 6 luni au fost si bune si rele.
cand ieseam cu amicii, daca unul din ei facea o gluma, avea grija sa nu se mai bage in seama. daca unul vroia sa flirtreze cu mine, devenea f gelos si avea grija de tip.
era un tip f dorit de multe fete, doar ca uneori nimeni nu ii intelegea comportamentul.ba eram centrul universului lui, ba ma ignora.
acum... dupa 2 ani...cand fiecare are viata lui, inca imi mai vine uneori in minte (cum ne alegeam stelele noastre laughing cum vb, cum se comporta, cum ma ranea cu comportamentul lui). totusi nu inteleg de ce
a vorbit cu o prietena de-a mea si i-a spus ca el e sigur ca eu il iubesc tot pe el chiar daca am alta relatie.
nu reusesc sa gasesc o explicatie de ce imi mai vine in minte.sad

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Problema ta, a voastra de fapt, este ca a ramas totul in coada de peste. Poate chiar simti ca, daca maine ati mai iesi toti, ar fi ca si in ultima zi cand ati fost cu gasca impreuna. Bine ca nu ai intrebat cum sa scapi de ceea ce simti acum, ca eu chiar nu as stii ce sa zic. Dar stiu ca, la fel cum simti tu, simte si el acum, de aceea a zis ceea ce a zis, numai un lucru a gresit: asta nu este cu adevarat iubire.

| Floreenofficial a răspuns:

Probabil ca tie chiar iti place de el.va leaga anumite emotii, trairi, sentimente, iar dupa ce ai stat o perioada cu candva nu e chiar asa de usor sa bati din palme si sa il uiti.va dura ceva...
succes! :*

| marrr a răspuns:

E normal. Ati avut clipe frumoase, de neuitat si nici n-ai vrea sa le uiti, pentru ca fara ele, viata nu ar avea atata culoare. Ar fi cu una in minus. Nu s-ar facea simtita daca n-ai fi trait-o niciodata, dar cum s-a intamplat, o simti.
Nu te invinovati daca inca mai ai sentimente pentru el. Pot fi sentimente care raman si dupa o relatie doar din respect, din faptul ca v-ati inteles foarte bine. Stii cum te simti dupa o despartire? Esti distrusa si la interior, si la exterior. dar poate stii cum te simti si dupa ce trece jumatate de an in care nu va vedeti. Iti amintesti cu zambetul pe buze. Si uite ca mi-ai dat o idee de intrebare, ca nu inteleg un lucruthinking

| Just a kid a răspuns:

A fost cumva prima ta dragoste?big grin

| BOGDAN a răspuns:

Ciudat omm

| freehugs a răspuns:

Banuiesc ca a fost singurul baiat pentru care ai simtit ceva, cu care ai petrecut clipe magice dar si unice.Cum spune si just a kid a fost prima dragoste, nu? Daca e asa ai sa te mai gandesti la el o perioada happy