| snoooooooooopy a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep... DE la varsta de 6 ani cineva abuzeaza sexual de mine, dar nu am curaj sa spun nimanui. Nu mai vreau sad Ma puteti ajuta cumva?(aceasta persoana este din familie, dar nu este ruda foarte apropiata)

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
17 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Aha... şi marmota ce făcea?
Hai dă-vă-n sânge. Toţi şi toate vă treziţi abuzaţi/abuzate brusc.
Haljat meg hanyasban.

| Romancutza a răspuns:

Mergi urgent la politie, nu mai lasa sa abuzeze de tine, o gramada de boli se pot lega de tine.

Mergi cu calm, cu un prieten sau un adult(dupa ce le explici situatia)la politie.Nu lasa lucrurile sa se agraveze.

| thereforyou a răspuns:

Asta suna a vrajeala.

| Dizzydizz a răspuns:

Du-te la politie dar asigurate ca inainte il filmezi sau inregistrezi cand incearca.
daca nu reusesti tot du-te la politie...
doamne

| R_8074 a răspuns:

Eu in locul tau m.as duce imediat la mama. Spune. i tot, acum esti mare si ai mai mult curaj.

| AndaWest a răspuns:

De la 6ani? si acum cati ani ai? cum poti sa taci din gura, spune-i urgent mamei tale cu asa ceva nu e de glumit! nu trebuie sa iti fie frica, dupa ce o sa afle ai tai nu ti se va mai intampla nimic rau, si nu te descuraja vorbeste cu ai tai ca doar ei il pot face sa inceteze

| AndaWest a răspuns:

Voi nu stiti ce vorbiti, doamne fereste de asa ceva, trauma ramane dar asta nu inseamna ca nu poti avea o viata ca toti ceilaltistraight facesi dk e o gluma e mult mai bine decat sa fie adevarat

| membrugirl2010 a răspuns:

Unchitu cinelaughing?
Spune le fata parintilor tai!

| thevampirediariesfever a răspuns:

In cazurile acestea de abuz sexual, este extrem de rau ca nu ai vorbit cu nimeni. Faptul ca tii acea teama de barbatul ce te abuza DE LA 6 ANI! Primul pas ar fi sa vorbesti cu mama, cu tata sau cu o persoana care te iubeste si are incredere.Asigura-te ca acea cunostinta nu este de fata.Preferabil ar fi sa vorbesti cu politia sau cu tata, cineva mai puternic decat abuzatorul! daca nu faci nimic, el va incepe sa ceara mai multe de la tine (sa nu fi cu alti baieti-el va crede ca il inseli)
Succes si multa sanatate!

| pepy63 a răspuns:

Salut, draga mea sunt un tata a doua fetite, si vreau sa iti dau un sfat nu te lasa du-te si spune la politie la diriginta, nu sta asa acel om merita sa fie pedepsit. curaj

| snoooooooooopy explică:

Le-am spus si si acum sunt socati, acea persoana nu mai are acces in casa noastra, dar tot imi este frica de elsad

| 2bro5 a răspuns:

Trebuie sa spui urgent mamei sau tatei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva f grav ar trebui sa le sp parintilor. politiei.

| paulpaul25 a răspuns:

Du-te la politie sau angajeaza un assasin.Si mult curaj acel om e un nenorocit merita sa zaca in puscarie si sa fie batut in fiecare zi cu un scaun de lemn pana ramane doar rumegusul. Mie sila de oameni dinastia. DUTE LA POLITIE!

| Theuta a răspuns:

E grav! trebuie neaparat sa vorbesti cu cineva si cat mai repede.straight face stiu ca e greu, am trecut si eu prin asta, dar trebuie sa iti faci curaj si sa vorbesti cu mama, tata, oricine!

| clau23_3331 a răspuns:

Vb cu parinti tai zile despre ce e vorba sau depune o plangere la politie cum poti sa faci asa ceva fara placere?

| Zuzu_2542 a răspuns:

Doamne tu vorbesti serios, sau e o gluma proasta? daca e serios, de ce ai tacut atata timp? te ameninta persoana aceea? chiar daca e asa spune-i mamei tale sau unei rude apropiate, fa in asa fel incat sa plateasca pentru. ceea ce ti-a facut tie sau cine stie poate si altor persoane!