| anonim_4396 a întrebat:

Nici nu știu cum să încep... Încep prin a spune că eu am 18 ani și jumătate, iar el 21, că ne iubim enorm, că niciodată nu am avut atâta încredere într-un băiat cum am în el, că simt că suntem suflet pereche, că dacă cineva o să-mi spună că visez sau că suntem prea tineri și că relațiile de acum nu durează, poate nici nu m-aș strădui să-l contrazic; aș crede că nu știe ce-nseamnă să iubești. Avem multe, multe planuri împreună, planuri realiste și altele numai în stadiul de dorință, dorințe pe care sperăm să le împlinim cândva.
Prima noastră noapte de dragoste.s-a întâmplat recent, chiar dacă fără contact sexual. Poate o să strâmbați din nas și-o să ziceți că nu, nu se cheamă că am făcut dragoste, dar la noi se cheamă, pentru că exact asta am făcut. Data viitoare, e destul de posibil să se meargă mai departe... Ce sfaturi îmi puteți da pentru atunci când o să se întâmple? Va fi prima dată atât pentru mine, cât și pentru el. Mi-e puțin teamă că o să mă doară dar teama asta e învinsă de încrederea pe care o am în el, iubirea ce i-o port și de cât de mult îmi doresc să fiu cu el.

5 răspunsuri:
| greenmile00 a răspuns:

Sincer? Iti doresc mult succes! Din ceea ce spui, aveti o relatie foarte frumoasa, si va felicit :) Mai rar in ziua de azi sa existe atat de multa incredere si iubire, cum aveti voi.
Asa ca, lasa-te pur si simplu purtata de val, si cu siguranta o sa iasa ceva fumos, ceva de neuitat.
Bucura-te de acest moment, si cu siguranta se va bucura si el :)
Nu te gandi la durere, ca este o durere pe care toate fetele o suporta odata in viata, si pana acum nici una nu a murit :P Ba chiar, toate au ramas cu un gust placut din treaba asta :)

Mult succes,
http://fete-singure.miradct.com/sfaturi

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Ba da va plictisiti la maxim vad? Crezi ca iti trebuie multa carte sa faci sex?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand, trebuie sa va protejati.happy.
In al doilea rand, e un pas important, dar daca exista iubire si incredere, totul va merge bine.happy
kiss

| Xenya a răspuns:

Sa aveti preludiul cat mai lung si sa folositi prezervativ.

| Emy987 a răspuns:

Sunt foarte multe lucruri de spus despre asta mai bine consulta siteul asta
http://sfatulparintilor.ro/problemesex