| Gosh. a întrebat:

Niciodata nu am sa gasesc baiatul potrivit...Sa va povestesc...
Am 15 ani si nu am avut niciodata un iubit, niciodata nu m-am sarutat. Pur si simplu asa am fost crescuta.si desi recent foarte multi baieti imi fac apropouri si flirteaza cu mine, nu simt nimic pentru ei. Sunt perversi si nepoliticosi.si pur si simplu nu ma atrag cu nimic.
Toti baietii cu care as vrea sa fiu eu, fie sunt mai mari fie ii cunosc dar nu pot intra in vorba cu ei.
Ieri, prietena mea cea mai buna, care sincera sa fiu nu e foarte frumoasa si e cam grasuta si-a gasit un iubit...
Iar eu azi am intrat intr-o oarecare depresie.
Ma simt ca si cum niciun baiat dragut nu s-ar uita la mine vreodata.si nu as putea niciodata gasi o persoana speciala.
Mai ales ca nu am nicio sansa la baietii care din perspectiva mea sunt potriviti...

Ajutati-ma in vreun fel...

25 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci probleme. La 15 ani nici eu nu aveam o relatie. Nu trebuie sa gandesti asa. Inca e timp. Trebuie sa te gandesti la viitor. Incearca sa te schimbi in timp si sa inveti cate ceva in legatura cu relatiile de cuplu. Intreaba-te si tu ce probleme ai de nu te plac baietii si incearca sa te schimbi in timp. E un proces complex si o sa dureze destul de mult dar merita. Pe moment important e sa stii ce vrei de la o relatie si ce fel de baiat vrei tu. E foarte greu sa vrei o relatie matura la aceasta varsta. Din aceasta cauza e mai bine sa astepti cativa ani in care te maturizezi si intelegi mai bine relatiile. Eu asa am facut si nu regret deloc. Profita de ocazii insa nu forta lucrurile. Nu trebuie sa faci compromisuri. Eu am avut o prima relatie pe la 14 ani si apoi cativa ani doar cate un flirt si atat. Si abia peste cativa ani am avut alte relatii. Si pauza aceea m-a ajutat foarte mult. E mai bine asa pentru viitor. Acum poti gresi mult si cum tu nu stii exact ce vrei si ce trebuie sa faci e mai bine sa astepti. Nu te ingrijora. Sunt fete si baieti care nu au avut nicio relatie pana la 20-25 de ani si sunt unii chiar persoane de succes. Nu te ingrijora. Lipsa relatiilor te poate ajuta pentru ca ai timp sa iti formezi personalitatea si e mult mai bine asa.

| Vizitiul a răspuns:

Banuiesc ca nici tu nu dai crezare unora dintre afirmatiile de mai sus. Esti foarte tanara, ai toata viata inainte, toate la timpul lor.
Nu are sens sa grabesti in vreun fel cursul vietii.
"Niciodata sa nu spui niciodata!"

| butt3rfly16 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai mai multa incredere in tine si sa nu mai spui ca nu ai nicio sansa la baieti, deoarece gandind asa nu te va ajuta cu nimic.In al 2-lea rand trebuie sa nu gandesti ca daca pr ta si-a facut iubit tu gata nu mai ai nicio sansa...niciodata nu stii ce te asteaptahee hee. In al 3-lea rand cred ca nu ai avut pana acum un iubit pentru ca abia de la varsta asta incepi sa vezi lumea din alta perspectiva.Stai linistita ca va aparea si soarele pe strada ta.Bafta!

| anonimaa a răspuns:

Pai mai...ai fost crescuta mai nu stiu cum... poate mai stricta daca pana la 15 ani nu ai avut un iubit asta nu inseamna ca este ceva in neregula cu tine dar, poate fi si asa in cazul in care esti foarte selectiva si in ficare vezi ceva ce nu-ti place.trebuie schimbi asta plus ca prietena ta are deja un iubit pentru ca stie cum sa-i atraga deci invata ceva de la ea si doar pentru ca e grasuta asta nu inseamna ca baietii nu sunt atrasi de ea.mai gandeste-te

| BRG a răspuns:

Nu dispera fată dragă, eu am 32 şi nu a-m pupat nici o fată, ce să mai zici de sex, nici vorbă, dacă tu la 15 ani te plîngi eu ce să zic.

| irina20 a răspuns:

Ai doar 15 anisori, o sa ai destul timp sa fii admirata de baietii draguti, si indragostita de 1 superb.Relax...

| aniohetova a răspuns:

Cu cat te gandesti mai mult la faptul ca nu exista cineva potrivit pentru tine, cu atat mai mult faci chestia asta sa existe. Gandurile tale devin lucruri.Crede-ma.In orice situatie. Asa ca daca vrei sa ai o relatie, tot ce trebuie sa faci este sa incepi sa -ti imaginezi baiatul care vrei tu sa-l intalnesti si cu care vrei tu sa fii. Si cum o sa arate relatia ta si asa mai departe. Trebuie doar sa-ti pui imaginatia la incercare si sa-i dau frau liber. Poate o sa ma crezi nebuna cand o sa citesti asta, dar crede-ma ca ti-o spun din propia experienta. Numai incearca si iti zic ca nu o sa regreti. Si nu mai fii invidioasa pe prietena ta. Bucura-te pentru ea, ca si ea la randul ei o sa se bucure pentru tine. Si cand vrei sa intrii in vorba cu un baiat, nu-ti mai fie rusine pentru ca pierzi multe. Cu rusinea in primul rand mori de foame, iar mai apoi, de unde stii ca nu el este dragostea vietii tale? Nu mai lasa aparentele sa te insele. Nu ai idee cat pot iubi baietii, dar nnu lasa asta sa se vada.Asa ca daca tie ti se pare nu stiu cum ca e tipul respectiv, schimba-ti ideea. Pentru ca nu-l cunosti. Nu-l mai judeca atata timp cat nu il cunosti. Tot ce trebuie sa faci este sa. il cunosti, bineinteles.Si cum faci asta? Te bagi in seama cu el, bineinteles.Stiu ca e usor de zis, greu de facut, dar poate merita. Si tine minte ca toate lucrurile pe care le faci le faci pentru tine. Mult succes happy

| Hombre a răspuns:

Daca ti-ai facut un scop in viata doar pentru baieti de la virsta asta gresesti, ocupate de carte aspira pentru o cariera si peste cativa ani vin si baietii.Nu cauta modele anume de baieti ca asta este o iluzie mai tarziu ve vedea lucrurile mai clar, acum esti in perioada critica de adolescenta.Toti in adolescenta avem probleme cu usoare depresii care trec odata cu aceasta perioada.Ai viitorul de partea ta, bucurate.

| marla a răspuns:

Hei. iate-n maini. ai 15 ani! ai mai mult de toata viata inainte... baiat potrivit nu exista, in schimb izi garantez eu ca odata si odata il vei cunoaste pe acel unicul (deoseitul).
nu e asta un motiv de depresie, daca toti ar face asa ca tine. 70% din adolescenti ar fi in permanenta depresie. asa ca treci peste asta, mergi mai departe!

cautai sustinere? =)

| Africanwitch a răspuns:

Oops! Se pare ca depresia ta nu are o baza reala.
Sa explic de ce:
1. Nu ai facut inca cunostinta cu viata.
2. Persoana perfecta nu exista. E nevoie de compromisuri.
3. Baietii sunt nerusinati pentru ca fetele se ofera prea usor si dau totul. Dupa o saptamana deja incep sa planga dupa el... Vai! Disperare maxima! Stupid girls!
Deci... viata e frumoasa fara baieti...
Si inca ceva... Fii perversa!

| matt25 a răspuns:

Consider ca ai cazut intr-o depresie total degeaba. :-) La 15 ani... sa vedem, eu la 15 ani de asemenea nu avusesem vreo prietena. Dar nu am cazut in nicio depresie... Care sa fie motivul sa cazi intr-o depresie? Niciunul. :-) Stai calma, fi tu, fi naturala si nu iti mai ridica asemenea probleme. Totul se va rezolva de la sine, asta daca ai incredere in tine. Si nu te mai uita la prietena ta sau la stiu eu cine, nu trebuie sa te raportezi la altii, ci doar la tine si la ce vrei tu.

| Veve :X a răspuns:

Si eu patesc la fel ca tine straight face dar am prieteni care ma sustin si sunt gata sa ma prinda atunci cand cad iar daca se intampla sa cad stiu ca sunt acolo si ma vor ajuta sa ma ridic :X ma incuraja o prietena odata ca acel baiat vine cand te astepti mai putin, cand iti spui ``gata! pentru mine nu este fat-frumos pe cal alb! nu se uita nimeni la mine, renutz!``, atunci sigur va veni. asa i s`a intamplat si ei, si este foarte fericita acum.

da`mi id tau intr-un mesajbatting eyelashes sa ne ``consolam`` una pe alta >big grin

| yumeee a răspuns:

Bună Ami.
Suni cam ca mine când eram mai micuţă şi mai naivă.
Nu ai niciun motiv să te deprimi. sau să te grăbeşti sau să disperi în vreun fel că nu l-ai găsit pe cel potrivit. Uită-te în jur, sigur o să descoperi o groază de cupluri care n-au nimic în comun, decât o relaţie superficială. sau o relaţie care e minunată la început cât e nou dar în 2 săptămâni scade entuziasmul.
Tu stai liniştită şi fii SIGURĂ că acel cineva te va găsi. sau îl vei găsi tu pe el. Nu e vb de noroc sau de destin, e vorba de viaţa în sine.
Eu spre exemplu mi-am găsit pr într-un mod foaaarte ciudat laughing.
Ideea e că, ai 15 ani, eşti tânără, bucură-te de CELELALTE chestii în viaţă, ieşi cu prietenii, distrează-te, şi cineva sigur o să îţi bată la uşă.
Cât despre acei tipi pe care îi placi tu care sunt mai mari, care e problema? Sau de ce nu poţi intra în vorbă cu ei? Gândeşte-te că decât să stai şi să pierzi timpul gândindu-te "what if" ai putea pur şi simplu să le vorbeşti. Sună clişeic dar. Viaţa-i scurtă. Prea scurtă.

| Saori a răspuns:

Nu stiu daca o sa te ajute in vreun fel raspunsul meu, dar totusihappy.
eu sunt mai altfel.
si eu am fost practic crescuta asa, dar eu am abia 13 ani.blushing insa eu m-am adaptat situatiei. adica am destui baieti care vor sa fie cu mine, dar nu stiu.sunt altfel
pentru ca mie daca imi place de un tip, il fac sa ma placa. Dupa ce stiu ca ma placesi vrea sa fie cu mine, ma plictisesc si il iau pe altul. Parca nu sunt facuta pentru relatiithinking adica.nu stiu.eu ma simt mult mai bine asa cum sunt euthinking
in finebig grin
sa ai o zi frumoasa>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie dar am 14 ani. Am avut un iubit pana acum dar nu m-am sarutat french decat pupicuri. straight face Si prietena mea cea mai buna e grasa si a avut nenumarati iubiti. De la baieti de varsta ei pana la baieti de vreo 20 de ani si ea are 13 ani si arata mai mare decat mine. Stie sa sarute si niciodata nu e refuzata de un baiat dar nu stiu de ce. Ma intreb oare cand voi gasi un baiat care sa ma placa asa cum sunt avand in vedere ca eu sunt mai rebela ca look si la personalitate mai timida. Ai descris totul atat de bine incat parca m-ai descris pe mine.

Nu e totul pierdut si ai sa vezi ca, cand te vei astepta mai putin va aparea acel cineva si nu vei regreta. Si nu e vina ta ca nu ai pe nimeni, pur si simplu nu ai gasit pe cineva potrivit. Nu esti singura in situatia asta. Lasa depresiile si fi mai activa, vesela. O sa trec(EM) peste asta! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti face griji inca mai ai timp vei gasi nu un baiat care sa tina la tine asa cum esti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce belea ii cristi ala rolling on the floor

normal ca nu ai sarutat niciodata o fata. nu sunt genul tau. pe cand baietii. laughing

nu mai fii trista. da`le si baietilor de varsta ta o sansa. ia unul pe care sa-l modelezi cum iti place tie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 17 ani si nu am avut niciodata o relatie, deci tu ai tot timpul din lume.Si nu-i chiar asa rau fara baietii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii, e foarte greu sa gasesti persoana potrivita, dar cea mai mare problema pentru o fata este nehotarirea. Tu ai putea sa incerci sa incerci sa vorbesti cu baiatul pe care il placi, si mai sa fie, chiar el poate sa te placa pe tine. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 14 ani si iti spun:

Nu dispera o sa-ti gasesti baiatul ''visurilor tale'' :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! am fost cu un baiat timp de 1 luna eu a trebuit sa plec la verisorii mei in vacanta timp de 1 saptm, acolo cand eram ma suna cineva cu nr ascuns imi spunea ca iubitul meu a sarutat pe alta si ca a luat-o in brate ca o invata sa faca flotarii la inceput nu credeam dar cand eu il sunam nu prea imi rasp, sau daca raspundea vorbea putin si zicea ca nu are timp, cand am ajuns acasa la mine seara am iesit pe strada cu gasca el m-a bagat in seama mai exact m-a intrebat ce fac?, cum a fost acolo? si eu i-am rasp am vrut sa il intreb daca este adevarat ca a sarutat pe alta dar nu am avut seansa pentru ca au venit mai multi tampitii care il tineau de vb asa ca am plecat acasa dimineata i-am dat un sms i-am zis ca am auzit ca a sarutat pe alta si i-am zis ca nu vreau sa mai stau cu el sa nu ma bage in seama ca nu am chef sa vorbesc cu el am crezut ca daca ma iubeste cum zicea elam crezut ca o sa ma caute dar nu a fost asa a trecut 1 luna si nu vorbesc cu el nici el cu mine...cu toate ca totii prietenii imi spun ca el ma iubeste... oare am gresit? cum sa ma dau in vb ca el? ce sa ii zic? ce sa il intreb? ce sa fac il iubesc fffff mult de tott.:-Xva rog ajutati-ma uitati id meu flory_just24.multumesckiss! sunt fata am 15 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita, dupa cum se vede ai principii sanatoase baiatul care il cauti tu va veni, insa e nevoie de rabdare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice fata are propria frumusete, si ce daca prietena ta e mai grasuta si mai uratica decat tine asa o consideri tu, nu si baiatul cu care e acum,. Un sfat prietenesc nu te considera mai frumoasa decat celelalte fete pentru ca te asigur eu ca nu esti si daca ai probleme sentimentale de la 15 ani, atunci cant o sa ai 20-25 ce o sa faci? asa ca preocupate de invatat nu mai fi penibila

| kitty_3241 a răspuns:

Si eu am cam aceeasi situatiesad
am o prietena care e wow adica e cam grasutza sh cam inchisa la culoarelaughing si are un sper iubitstraight face
dar asta e happy stii cum se zice ce e al mew e pus de`oparte :X
succes :X:*

| a_9929 a răspuns:

Hmm.nu neaparat varsta ta e de vina, pentru unele persoane marea dragoste apare mai tarziu. sau poate ca nu ai cu cine sa vorbesti despre chestiile astea si astea te fac sa te inchizi in tine...depinde si de tine si de baieti pe care ii cunosti.Bafta :*