| anonim_4396 a întrebat:

Hei, stiu ca poate fi o întrebare ciudată sau nu însă am o nelămurire in privinta fetelor cuminți. Sunt o fata cuminte, pur și simplu nu pot sa fiu altfel, am 17 mai si nu prea am experienta cu băieții cu toate ca as fi putut, am incercat acum cateva luni cu un băiat care își dorea doar sa se culce cu mine si cam atât( bineinteles ca nu a reusit). In ciuda faptului asta, ma mai gandesc uneori la el chiar dacă nu era potrivit pentru mine absolut deloc. Eu lucram sa devin mai bună pe zi ce trece, citeam, mergeam la sală, făceam voluntariat iar el era genul de băiat care nu făcea prea multe. Oricum, alta este nedumerirea mea, simt ca imi este foarte greu sa gasesc pe cineva ok in generația asta in special si uneori sincera sa fiu as vrea sa fiu mai "rebelă " insa pur si simplu nu pot. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Si de asemena, nu prea inteleg de ce atrag băieți atât de superficiali pentru care caracterul omului nu prea conteaza si doar exteriorul.

5 răspunsuri:
| AnotherGirl a răspuns:

În primul rând să nu te schimbi. Să fii tu, exact așa cum te simți bine să fii, să faci în continuare ceea ce îți place, să lucrezi la tine în fiecare zi. Ai atât de multă viață în fața ta, nici nu-ți imaginezi. Continuă să faci voluntariat. Sigur vei găsi acolo un băiat cu aceleași interese ca ale tale, dornic și el să evolueze. Nu te schimba pentru a impresiona niște oameni pe care nu-i admiri. Va veni și băiatul care să te aprecieze și care să te respecte. Mai este încă foarte mult timp. Take care!

| Nirvanaaa a răspuns:

Sa nu îți mai bati capul.
O sa găsești tu pe cineva cu interese comune cu ale tale.
Găsești numai tipi superficiali pentru ca ăștia au mai mult tupeu și reușesc sa agate cumva. Iar tu probabil nu ești genul care sa te bagi in vorba cu un băiat.
Frecventează voluntariatul in continuare, poate vei găsi pe cineva de acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 16 ani si trec prin aceeasi situatie ca tine. Singura solutie e sa astepti, timpul va rezolva problemele si iti vei gasi un iubit pe aceeasi lungime de unda. Investeste in educatie si in cultura generala, restul se vor rezolva de la sine happy happy

| just4ubr2015 a răspuns:

Din ce oras esti?

| Ka0ru a răspuns:

Asteapta sa ajungi la facultate, acolo sigur vei gasi pe cineva ok.