| Alecsa_8026 a întrebat:

Nu am deloc incredere in prietenul meu. Sunt cu el de 9 luni si l-am prins de multe ori cu minciuna. Eu am renuntat la muta lume pentru el si la multi amici iar cand i-am cerut si eu sa renunte sa mai vorbeasca cu o fata a acceptat dar a doua zi a iesit cu ea in oras cu pretextul " sa ia un cadou pentru un prieten comun ". Acum mi-a promis iar ca nu o sa mai vorbeasca cu ea dar ei se intalnesc des deoarece practica acelasi sport la sala din oras si se intalnesc de minim 3 ori pe saptamana si imi este frica sa nu ma minta din nou.
Deci ce sa fac sa il fac sa numai ma minta? Si ce sa fac sa am incredere in el? Daca puteti sa ma ajutati cu un sfat va multumesc din tot sufletul!

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

12345, la câte poveşti în care ţi-ai bătut joc de prietenii tăi ai postat pe-aici, nu ai niciun drept să pretinzi să se poarte cineva frumos cu tine! Linişte, te rog!

| irina20 a răspuns:

Renunta! Daca nu exista incredere, te vor chinuii mereu intrebarile si gandurile rele, mai ales ca el te-a mintit de cateva ori. Cel mai bine e sa luati o pauza, da-i sansa sa-i fie dor de tine, arata-i indiferenta, iesi si tu cu un amic la cumparaturi; poate asa se v-a schimba(dar sunt slabe sanse). Cel mai bine ar fi sa-ti gasesti un baiat care te merita! Bafta!

Janina
| Janina a răspuns:

Fetelor nu va inteleg?
Va chinuiti singure, lumea este plima de barbari care chiar merita iubirea si prietenia noastra.
Alecsa lasa-l daca asa iti face acum, dar peste vreo 2 ani ce o sa faci?

| Just a kid a răspuns:

Buna.si pr meu ma minte si ma mintit numai ca...intr-un fel e vina mea pentru ca eu l-am pus sa renunte la cel mai bun pr al lui si el intr-un fel a renuntat numai ca noi tot ne certam si pana la urma a ajuns sa se inalneasca cu el pe ascuns. faza este ca eu mereu ii ceream sa se schimbe si sa nu ma mai minta da eu nu ma schimbam deloc. tu ca sa il faci pe el sa se schimbe ar trebui sa te schimbi tu ca sa simta nevoia sa nu mai faca anumite lucruri pentru tine nu sa ii impui tu ceva.nu e asa usor sa schimbi un om."amintesteti cat de greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si pe urma ai sa-ti dai seama cate sanse ai sai schimbi pe ceilalti". si daca el inca se va intalni cu fata aia dupa ce tu ii vei arata prin comportament ca nu iti convine si il vei mai si ruga eventual sa inceteze ar fi bine sa il lasi.stiu ca e greu da cam asta trebuie

Răspuns utilizator avertizat
| LovelyMan a răspuns:

Raspunsul e simplu: nu poti schimba omul! Nu te mai chinui, incearca sa mergi mai departe. Daca te-a mintit, te va mai minti...nu cred ca-ti doresti un asemenea barbat in viata, nu?

| PuFuleTz_5685 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-l pui la incercare adica sa aleaga ori tu ori intilnirile astea si minciunile sau sa-l faci sa inteleaga ca in asa mod poate sa te piarda.

| Strawberry_3130 a răspuns:

Mi-am adus aminte de un vers: "It's hard to tell the truth. when you always lie!" Oamenii nu se pot schimba decat daca vor ei destul de mult ceea ce intalnim foarte rar. Trebuie sa iti "asculti inima" iar in cazul in care realizezi ca relatia asta iti face mai mult rau decat bine vreau sa stii ca nimeni nu merita lacrimile tale. Se spune ca noi cadem pentru a invata cum sa ne ridicam singuri inapoi.

| ralucagld a răspuns:

Pai vad ca tu esti doar pentru el si ca ai facut sacrificii pentru relatia voastra.si ar fi cazul sa te urmeze si el... discutati si spune-i tot ce ai pe suflet. zi-i ca pe tine te doare comportamentul lui si ca te simti nesigura cand el iese cu alte fete si ca ti-ai dori sa se schimbe macar de dragul tau. daca situatiile de genul asta continua asa la infinit sunt sigura ca vei alege un moment in care totul se va termina.nu ai nevoie de sfatul nimanui. faci cum iti spune tie inima si va fi intotdeauna alegerea corecta happy

| ѕΣЯJ χd a răspuns:

Next!smug
E cea mai bune alegere!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l.lasa-l.lasa-l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e prietenul tau, ai incredere in el!
daca nu ai incredere in el, atunci nu-l mai tine ca prieten!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e prietenul tau, ai incredere in el!
daca nu ai incredere in el, atunci nu-l mai tine ca prieten!

| ninicuta a răspuns:

Alexa ca sa numai suferi baieti pe lume sunt multi si care au nevoie de asa fete ca tine care sa tina la el sal iubesca si el la fel pe tine eu tot am avut asa caz si acum sunt fericita ce meam gasit jumatatea ne intelegem foarte bine desigur ca o relatie e bazata pe incredere si respect fata unul de celalalt.Asa ca sfatul ai sa-ti gasesti alesul inimii tale nu fi disperata.