| sole a întrebat:

Nu am inceput viata sexula, dar as vrea.Cu toate acestea, nu ma pot concentra pe chestia asta.Am vreo problema?

6 răspunsuri:
| alone a răspuns:

Nu e nici o problema doar ca poate ca nu-ti doresti asta prea mult, daca te-ar interesa cu adev ai ancerca sa afli cat mai mt despre sex, eu personal cred ca e vorba doar d curiozitate... daca nu simti ca e momentul potrivit mai asteapta

| Georgiana_4310 a răspuns:

Buna! Nu ai nici o problema. Pur si simplu esti curioasa, nu pregatita sa-ti incepi viata sexuala.Tocmai d'asta nu te poti gandi si concentra la acest lucru.Cand vei fi pregatita, totul va veni de la sine

| judgement a răspuns:

Pe viata sexuala nu se concentreaza, pentru ca strica farmecul de prima data. trebuie sa lasi sa vina totul de la sine, sa se intample, si atunci vei fi vericita. daca te apuci acum sa te gandest, cum si in ce fel, nu o sa fi la fel de fericita prima data, sau poate nu fi la fel de uimita.

Cert este ca ceea ce e scris in carti nu bate cu realitatea nici o data, asa ca trebuie sa vezi, sa simti si sa experimentezi tu cand va veni momentul, dar cel mai bun lucru pe care il poti face ete sa iti cauti un prieten (daca nu ai unu), si sa astepti fara frica momentul magicwinking

| Bianca_3626 a răspuns:

Nu ai nicio problemahappy
doar ca nu esti pregatitaaahappy

nu te obliga nimeni sa'tii incepi acum viata sexuala

stii tu ''Graba strica treaba''

mai asteptahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti inca pregatit/a.Mai ai rabdare, caci de la vrut pana la facut e cale lunga! Fa-o cand consideri tu ca trebuie si nicidecum din alte motive...

| kissby2 a răspuns:

Eehheee
stii asa si eu.
veram sa o fac cu fostul iubit.
faza e ca trebuie doar ca tu sa fii hotarata si sal iubesti.
adica eu am 12 ani si vreau asta deci... devil
in plus
daca veri mai poti asteptha.
dar daca o faci cu cineva important e sa te protejezi
si nu-ti fie frica de fazele ca vai daca nu folosesti prezervati ramai insarcinata.
multi din clasa mea au facut-o fara sa se protejeze si nu s-o intamplat nimic.:_j