| RAY a întrebat:

Persoane care nu sunt atractive din punct de vedere fizic sunt pe aici? as vrea sa va intreb v-ati compromite cu cineva care nu va atrage deloc fizic? ce sperante mai aveti?

va rog mult fara sufletul conteaza, aspectul fizic nu conteaza

Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Am incercat, omul chiar era super de treaba si toate calitățile, dar fizicul lasa de dorit, ma simteam bine in compania persoanei respective dar degeaba. Am incercat sa ma iau dupa acel "sufletul conteaza" dar a fost cea mai rea idee. Sincer si fizicul contează.

| RAY explică (pentru sweetys):

Te inteleg, degeaba nu a fost atractie fizica

12 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

E mult spus ca "te compromiti" laughing Insa, relatiile se bazeaza pe doua aspecte. Unul este conexiunea pe care o ai cu persoana respectiva(sa poti sa ai incredere, sa poti discuta orice, sa te simti bine in preajma ei, etc). Aceasta conexiune o poti avea si cu prietenii, deci nu e suficienta. Asa ca intervine al doilea aspect: contactul fizic. Iar pentru asta cam ai nevoie de atractie fizica. De multe ori pare irelevant, dar din pacate nu e(am aflat si eu pe propria piele cand am experimentat un sarut in timpul caruia ma plictiseam si chiar mi-am verificat telefonul sa vad cat e ora...don't judge). Este si o parte buna totusi: chiar si fiind neatractiv dupa standardele societatii(sa zicem) poti parea atractiv pentru multe persoane. Deci nimeni nu e fara speranta. A... apropo, nu ma consider neatractiva din punct de vedere fizic, dar imi place sa ma bag in seama, asa ca am raspuns oricum laughing

| RAY explică (pentru AnastasiaK):

Poate nu exista romance care nu sunt atractive mai sti, tu nu sti cum e sa fi in pielea unei persoane care nu e atractiva

| AnastasiaK a răspuns (pentru RAY):

Am zis ca nu ma consider. laughing Propria perceptie poate fi diferita de realitate. Who knows? As putea fi si muma padurii si sa ma consider miss univers laughing Nu inteleg de ce e relevant cum arat. Raspunsul dat este valabil indiferent de aspectul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ma simt bine in compania acelei persoane, da.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Chiar daca nu te atrage fizic?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da!

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Daca tu spui, mai rar asa ceva, si daca e mic in inaltime?

| AnoAnonima0 a răspuns:

Macar sa aiba personalitate în el, sa fie bun de ceva și sa aiba ceva special la el.Nu mă refer la bani ci la un talent ceva să mă impresioneze.

| RAY explică (pentru AnoAnonima0):

Zimi esti o persoana care nu e atractiva fizic sa stiu?

| AnoAnonima0 a răspuns (pentru RAY):

Nu am probleme cu fizicul.Dar ți-am răspuns la întrebare.

| DiannaManole a răspuns:

Ok, sunt de acord- fizicul conteaza ca vorba aia> de aceea ne machiem, ne cremuim si cheltuim bani pe toale. Iubirea nu e un compromis..gen "ma duc cu asta ca sunt singura si ma cam plictisesc". Eu daca as intalni o persoana si fizicul nu e cel mai minunat, insa personalitatea lui e waw ..nici nu as mai sta pe ganduri, iti bagi ceva in el de fizic..ca nu te uiti la el si atat. Un fizic placut se poate dobandi, dar inteligenta, bunatatea si alte virtuti nu!