| iliiiinca a întrebat:

Nu cred ca am vazut vreodata o intrebare aici despre frica de boli sexuale. Se vorbeste mereu de contacte neprotejate si sarcini, dar atat. Cred ca sunt oameni care nu s-au testat in viata lor si totusi sustin ca sunt curati. Am mai auzit bazaconii de genul. Voi ce parere aveti?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt suficiente intrebari despre bts, mai sapa putin sectiunea.

Pai daca sunt virgini de ce nu ar fi curati?

Iar in realitate, adolescentii sunt mult mai speriati de o sarcina decat de o boala.

| Simpatic a răspuns:

Da,este vorba despre acei oameni limitati care considera ca daca te speli este suficient in viata si nu poti lua microbi, virusi etcwinking

| dullcat a răspuns:

Au fost intrebari despre acest subiect, au fost, doar ca au ramas cu mult in spate, dupa atatea intrebari inutile care apar zilnic.

| vasileparnaie a răspuns:

Daca nu ati schimba barbati ca pe sosete poate nu le mai era frica la lume

| iliiiinca explică (pentru vasileparnaie):

S-a trezit si Mirel din Turnu Magurele

| MihaiIonut12364 a răspuns (pentru iliiiinca):

Inca un exemplu de ce copiii sub 14 ani nu ar trebui sa aiba acces la telefon.

| vasileparnaie a răspuns (pentru MihaiIonut12364):

De acord.

| Mda01 a răspuns:

Pentru că nu au această frică, eu cred ca lor li se pare că e imposibil ca fix ei să aibă contact cu aceste boli pe care le-au văzut doar la televizor, mai ales ținând cont că majoritatea sunt la primele contacte sexuale, chiar dacă nu se cunoaște istoricul partenerului.
Până la urmă știi cum se poate zice, nu îți pui problema că poți avea o boală până descoperi că o ai, după apar grijile si "necazul".
În plus la bolile cu transmitere sexuală mai e și chestia că poți să fi doar purtator fără să știi măcar că ai boala.

| iliiiinca explică (pentru Mda01):

Da, foarte aiurea ca oamenii nu se testeaza regulat si mai si sustin ca n-au nimic. Total gresit