| anonim_4396 a întrebat:

Nu imi vine ciclul in fiecare luna straight face. Nu stiu ce sa fac... ( in afara de "sa vb cu mama"). mi-a venit prima data... apoi dupa doua luni si acum nu mai imi vine straight facecryingcryingcrying. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Eşti la început, dar de ce nu vrei să-ţi întrebi mama? Dacă ea nu te poate ajuta mai bine cine altcineva? Ea te vede şi trăieşte cu tine în casă. Nu trebuie să-ţi fie ruşine.

Mama ta deja a trecut prin asta şi fetele de obicei moştenesc de la mame vârsta la care le vine prima dată menstruaţia sau în jur şi se mai întămplă să păţească ce au păţit ele.
Pt noi fetele nu e problemă să vedem întrebări aşa sau despre secreţia vaginală că e nu ştiu ce culoare, dar unora li se face scârbă.
Adică astea ar trebui vorbite cu mama nu cu necunoscuţi pe site-uri.

FantaSZy.

| Rebecca a răspuns:

Esti la inceput si e absolut normal sa nu fie regulat. Nu te teme deloc. Nu inteleg de ce eviti sa vorbesti cu mama ta. Poate e severa, dar ea a trecut prin ce treci tu si poate te ajuta. Daca nu vrei sa o faci, eu o sa te ajut cu sfatul meu oricand ai nevoie

| cristina a răspuns:

Nu s-a reglat
stai linstita mie nu mi-a venit 6 luni dupa mi-a venit 2 luni si dupa nu mi-a mai venit iar 5 luni
deci...:d
ps: cand mi-a venit in alea 2 luni. mi-a venit la mare iti dau seama ce nasol
straight facenu-ti fa probleme o sa ti se regleze

| gabrielgypps a răspuns:

La inceput poate fii neregulat, in timp eliberarea evulului se va face cu o oarecare regularitate- nu ai ce sa te faci, corpul tau nu este inca de femeie adulta. daca ai viata sexuala foloseste intotdeauna prezervativul ca sa fii sigura ca nu ai sarcini nedorite in rest lasa natura sa -si urmeze cursul.

| PedoBearIsHereBitches a răspuns:

Stai calma ca in primii doi-trei ani ii neregulat... aje mi-a fo si mie la inceput.Nici o spaima`oh go on