| PufuletiCuZvac a întrebat:

Buuuuna. :*
Luna trecuta mi-a venit ciclul pentru prima oara, mai exact in 12.12.12...
Azi suntem in 10 si nu mi-a venit.
Oare de ce?
A, si cum stiu cand vine? De data asta mi-a zis cineva ca prin 10-11 o sa imi vina, adica azi sau maine..si a doua oara cam cat tine?
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Măăgdii a răspuns:

Nu te speria puiule :*, îți dai tu seama când vine, fi sigură laughing. primul an oricum, nu vine regulat, deci să nu te sperii dacă întârzie o lună sau curge prea mult :*. stai calmă, e ceva normal și trebuie să apară de acum. :*
ai grijă >:d

4 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Pentru ca asa este normal in primele dat cand iti vine ciclul nu-l ai regulat.
Good luck!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca ciclul nu vine chiar asa de regulat cum vor muschii tai.

| BeastMaster a răspuns:

De obicei la 28 de zile, dar daca abia luna trecuta ti-a venit stai linistita. La unele persoane poate dura un an sau doi pana sa vina regulat.

| Mari_Marilena_1985 a răspuns:

Daca ti a venit pentru prima data, nu ai de unde sa stii cand iti vine doua oara trebuie sa astepti, poate nu il ai regulat! normal cica la 28 de zile trebuie sa ti vina! depinde de fiecare organism, nu poti stii cat tine a 2 oara! sper ca te am ajutat