| Iustiina a întrebat:

Nu imi vine sa cred ca pun o asemenea intrebare, dar. sunt curioasa. Sper sa nu fiu prea nesimtita cu intrebarea mea: o colega de-a mea a facut sex cu iubitul ei de 17 ani. Ea are 14. In ziua in care a facut s*x nu era pe stop. Ramane insarcinata? Sau doar cand este pe stop (ciclu)? ...scuzati'mi intrebarea cam nesimtita

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Se pare ca nici tu,nici colega ta nu aveti nici cea mai mica idee despre contraceptie sau protectie!
Stau si ma intreb cum e posibil asa ceva,doar si cand traversezi strada,te uiti in stanga si-n dreapta,te informezi,sa vezi daca nu vine vreo masina,sa nu patesti ceva!
Colega ta a facut sex,aruncandu-se cu capul inainte in fata tir-ului,cam asa s-ar putea spune.
Daca era in perioada fertila, cum nu a folosit prezervativul, normal ca va ramane insarcinata.Acum o sa ma intrebi ce e perioada fertila.E un mare secret!
Informatiile pe care le ai sunt complet eronate,cand o fata este pe stop,are cele mai putine sanse sa ramana insarcinata,dar se pricopseste cu o multime de boli,o intrebare sub tine, este o utilizatoare care s-a pricopsit cu condiloame!
Acum, citeste aici cand poate ramane o femeie insarcinata!
http://www.retetata.ro/calculator-ovulatie-fertilitate.htm
Intrebarea ta nu poate fi catalogata drept nesimtire, pentru asta exista acest site si noi incercam sa ajutam.
Dar, dezinformarea face ravagii si sexul neprotejat la fel.
Sa ai grija!

3 răspunsuri:
| Anytsa a răspuns:

Cand esti pe stop riscul este foarte mic de a ramane insarcinata.
Daca el nu si'a dat drumul in ea nu se intampla nimic. Totul este ok.

| justme91 a răspuns:

Daca a folosit prezervativ sau ala metoda de contraceptie, nu.

| iRawrr a răspuns:

Nu e bine daca nu era ppe stop da va ramane insarcinata