| madalin094 a întrebat:

Nu inteleg de ce cel ce iubeste sufera ia-l cel iubit isi bate joc?

Răspuns Câştigător
| albastrel a răspuns:

Eheee intrebarea asta este veche... sufera cel ce iubeste pentru ca iubirea inseamna si suferinta sad iar cel iubit isi bate joc pentru ca. nu iubeste!

8 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Sufera amandoi, numai ca depinde ce grad ce implicatie are in relatie

| andytza a răspuns:

Cel iubit isi bate joc pentru ca stie ca va avea parte mereu de acea iubire neconditionata din partea celui care iubeste! Este ca o lege a naturii si nu se va schimba... Iar cand iubirea este confundata cu obisnuinta este si mai grav!

| geany_6563 a răspuns:

Buna madalina si eu am trecut prin asta problema e cind ii arati la o persona ca o iubesti automat ia va incerca sa isi bata joc de tine stiind ca o iubesti

| Spy a răspuns:

Poate aceea persoana este confuza si la inceput nu te-a placut da de-a lungul timpul a vazut ca te place si nu mai are curajul sa iti spune de teama, poate spune asa dar nu vrea sa te i-a la misto, incerca un sarut supa care vezi cum reactioneaza.ast raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu stim sa alegem, vrem axact situatiile incomode, trebuie sa simtim daca persoana iubita ne vrea si ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu isi bate joc, pur si simplu nu te iubeste! si tu ai impresia ca se joaca cu tinestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti mai bate capul cu asta, oricum nu vei afla.Lucrurile rele se intampla cu un scop, acela de a savura mai bine lucrurile placute ce vor urma.Intelegi ce vreau sa spun?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece ea iubeste si sufera aceasta dar el nu o iubeste defel si isi bate joc