| Sara2 a întrebat:

Nu ma mai inteleg cu al meu in privinta sexului, spune mereu ca toti prietenii lui folosesc metoda retragerii cu iubitele lor, si ca prezervativul in mod normal se foloseste la curve, nu cu prietena, eu am renuntat in urma cu 3 luni la anticonceptionale din cauza unor probleme, ce putem face? refuza sa facem sex, a zis ca ori pe "liber" si se retrage, ori deloc

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,daca el are experienta si tu crezi ca merita sa te risti pentru cateva minute de placere,fa-o fara.Dar eu zic ca cel mai bine e sa folositi o metoda mai sigura,ce are daca folositi prezervativul? Nu simte o placere asa mare,oare? E adevarat ca n ue chiar asa ca fara,dar e pentru siguranta voastra,a ta in primul rand,oricum multi folosesc metoda retragerii,daca se retrage la timp,nu sunt probleme,insa e de ajuns un strop sa lase in tine si ramai,deci n ue de jucat cu asta.
Auzi ca ori se retrage ori deloc? Asta suna a amenintare, lasa-l draga in pace, ca daca vrea sex nu sta el fara.

| TeoPT a răspuns:

Este un mare cretin dacă spune toate astea, e clar că nu te iubește, ci că vrea să se dea și el șmecher în fața prietenilor că vai, ce săcs a făcut el cu prietena. Să nu cazi în plasa lui. Spune-i că, ori cu prezervativ, ori deloc, dacă te respecți.

| sltlp a răspuns:

E adevart in mare parte. Oricum riscurile se rezolva cu cateva pastilute. Insa aici tine si de el, de ce prefera. Ori te vrea pe tine ori nimic-ajunge-ti la ceva comun.

| BlackNights a răspuns:

Pai daca el se ia dupa "sfaturile" prietenilor lui, tu spune-i ca toata prietenile tale daca nu iau anticonceptionale, folosesc prezeravtivul.Tu nu ceda!

| Couragebv a răspuns:

Buna, de la Monyk a fost o parere feminina, acum iti spun si o parere masculina. eu fac de aproape 2 ani fara, dar mereu sunt atent si nu am avut niciodata probleme pana acum, dar, chiar trebuie sa fii atent in momentul terminarii, ca de nu, e jale mare pentru tine, pentru el deloc. Si nici nu poti sa verifici cu tester, ca semnele apar dupa 2 sau 3 saptamanii. Asa ca daca tu ai incredere in el, nu o sa ai probleme, dar daca nu, iti spun sigur ca are dreptate Monyk"nu sta el fara sex". Numa sa nu te insele. sper ca ti-a fost de ajutor raspunsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de ce nu accepti pe''liber''? Daca nu isi da drumul in tine, sansele sunt foarte foarte mici ca sa ramai, deci da-i drumulla treabahee heehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenul tau e putin idiotel. Si total dezinformat.
In primul rand, arata-i prietenului tau scumpic o carte scumpica de anatomie scumpica. Acolo, va afla scumpic ca metoda scumpica folosita de el "coitus intreruptus" este INEFICIENTA, deoarece el elimina un lichid cu rol de lubrifiere ce contine spermatozoizi pe durata actului sexual, si e nevoie de unul singur ca sa ramai insarcinata. Nici metoda calendarului nu te fereste, riscul e foarte mic dar de unde stii ca esti sau nu ghinionista?
Cu ce il incomodeaza pe el o bucata de material pe piele? Ce e mai ieftin? 10 lei un pachet sau un avort, tot atat doar cu cateva zerouri in fata? Daca se poarta asa, pare a fi un mare egoist si mitocan care te vrea doar pentru sex sipentru a-i fi cat mai comod lui negandindu-se si la nevoile tale, ceea ce nu e un lucru prea bun.