| Sara2 a întrebat:

Eu am luat o perioada anticonceptionale, dar din cauza unei probleme de sanatate le-am oprit, au trecut deja 3 sapatamani, iar eu cu prietenul meu nu mai facem sex, deoarece el a spus ca nu va accepta niciodata prezervativul, la inceput am zis ca glumeste dar a vorbit serios, el vrea sa folosim metoda retragerii, dar mie imi e frica si nu vreau sa risc, ce putem face?

4 răspunsuri:
| SociallyDepressed a răspuns:

Spune-i prietenului tau ca daca vrea sex sa-si puna prezervativul!
Nu accepta prezervativul dar accepta ca sunt sanse ca tu sa ramai insarcinata?straight face

| alexiaa a răspuns:

E cam aiurea...sunt anticonceptionale locale, poate acelea nu iti fac rau. Teoretic ar trebui sa te inteleaga si sa fie de acord cu prezervativele.Sunt curioasa de ce nu accepta, dar, fiecare cu fluturasii saihappyAltceva nu stiu ce sa zic.Intradevar acea metoda pe care el o vrea nu e sigura 100/100.

| lavyBandB a răspuns:

Ai putea sa folosesti alta metoda contraceptiva: ser injectabil cu anticonceptional,plasturi, sau prezervativul feminin, etc...Ai de unde sa alegi dar acum trebuie sa vorbesti cfu medicul tau ginecolog si sa alegi cea mai buna optiune ca sa nu.ti faca rauwinkingDar tot nu inteleg ce are prietenul tau impotriva prezervativelor?! E alergic la acel cauciuc?thinking Ma rog. oricum ar fi gasiti voi o metodatongue

| alex9109 a răspuns:

Metoda retragerii au folosit-o si cei cu bani la FNI.
Uite ce rau au ajuns.