| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai inteleg nimic! Se presupune ca sunt foarte buna prietena cu un baiat, eu zic ca e cam "peste noapte" deoarece ne cunoastem de vreo 5 luni, dar vorbim mult de vreo 2.
Tot imi spune ca vrea sa creada ca sunt o prietena buna, imi face complimente subtile, etc. Mi-a zis ca ii este drag de mine, dar el e genul de baiat care nu arata ce simte si e foarte greu sa imi dau seama.Nu ma lasa nici macar sa-l pup pe obraz straight face
Inainte i-a placut de prietena mea si am vorbit cu el despre asta nu cu mult timp in urma si mi-a zis ca nu mai e sigur de ceea ce simte pentru ea.
Tot timpu vine la mine la scoala, vorbim.tot timpul sta langa mine, cand trebuie sa plecam la ore parca se desparte cu greu de mine, chiar daca ne desparte doar o sala de clasa, face gesturi dupa care ti-ai da seama ca te-ar placea, dar are zile cand imi spune ca suntem prieteni buni, ca-mi vrea binele.etc.
Trebuia sa am o ora impreuna cu clasa lui, iar el foarte entuziasmat mi-a zis "o sa-l dau afara din banca pe colegul meu ca sa stai cu mine in banca".
Pareri va rog straight face si cam ce motiv ar avea sa nu ma lase sa-l pup pe obraz?
scuze de roman

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,deocamdata se lupta cu sentimentele lui.
E greu si pentru el sa accepte ca ii placi,dar ca-i placi e un lucru sigur.
Lasa-i spatiu si timp,va intelege singur si iti va spune ca te place,e pe drumul cel bun.
Nu insista,nu ai face decat sa il dai inapoi,totdeauna vrem ce nu putem avea...El vrea sa fii cu el, se va hotari in curand, nu fii o prada usoara!
Sa fiti fericiti!

2 răspunsuri:
| necunoscut22 a răspuns:

Eu cred ca e cam timid baiatul si rusinos iti trebuie mai mult timp sa petreci cu el adica sa fiti numai voi doi intr-un loc mai retras daca zici ca te place si cu timpul ai sa vezi ca no sa fie asa cu tine sau fa tu chiar primul pass ia-l mai usor ia-l in brate si tai un sarut pe buze, ai sa vezi ko sa se schimbe.
Sau poate el vrea sa fiti doar simpli prieteni sau colegi, sau i place de alta fata si nu vrea sa te supere.

| CRS21 a răspuns:

Incearca sa insisti mult mai mult! Cand te vezi cu el spune-i:"vin`o putin ai ceva in par" si il pupi chesti banale de care te poti lega! si de acolo incepi vezi te-am :* si daca vreau te mai :*.si usor, usor lucrurile vor venii de la sine! Probabil vrea sa fie el cel cucerit sa-l dai pe spate! Fii mai cu tupeu! Bafta!