| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai stiu ce sa fac...
Sunt foarte excitata in ultimul timp...si nu am prieten...mentionez ca am 16 ani...inainte imi imaginam ca ma sarut si imbratisez cu cineva si pipai si gata imi trecea excitarea...dar acum nu mai functioneaza...si sa nu imi spuneti sa ma masturbez...pentru ca degeaba(asta ajuta doar in cazul in care vrei sex, te scapa de dorinta de a face sex)...eu nu simt nevoia sa fac sex...eu doar am nevoie de un prieten...sa stam singuri intr-o camera sa ne pipaim,imbratisam, sa ne sarutam...el sa ma imbratiseze pe la spate...sa ma mangaie si sarute pe tot corpul, adica mai pe scurt...sa facem petting amandoi...
Cum sa scap de excitarea asta...nici prieten nu pot sa-mi fac din motiv ca sunt foarte timida...si nu am nici pe cine sa imi fac...
Cateodata stateam in pat si m-am excitat foarte tare...si parca imi venea sa plang ca nu am pe cineva chiar atunci cu care sa fac petting...

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Chiar sa nu te simpatizeze sau curteze nimeni din clasa, sau dintr-o clasa paralela?!
Timiditatea trece, daca ai pe cineva care sa tina la tine sincer!
Interesant sa fi atat de excitata, dar fara sa ne spui si sursa sau motivele!
Daca ai sa descoperi pe cineva si o sa te imbratisezi, saruti si o sa faceti Petting, e foarte posibil sa te linistesti!
Daca nici asa, va trebui sa mergi la un control medical.
Altfel, ai pofta de mancare, dormi bine, esti atenta in clasa, acasa e totul ok, nu ai si alte probleme?!
Success!

9 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

E normal la varsta ta sa simti ceea ce simti. Corpul tau se transforma, se maturizeaza. Cauta-ti un prieten, trebuie sa fie un baiat caruia sa ii placa de tine. Bafta.

| RAY a răspuns:

Asa ceva mai rar sa citesti, cazul chiar e real?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca iti acaparezi minte cu cartea o sa uiti de excitare, pentru ca deja te obsedeaza asta si nu este sanatos.
Pune mana si citeste, invata, citeste pana tarziu in noapte si o sa pici de oboseala, uitand de excitare si de altele.

| Seba2013 a răspuns:

Nu mai cauta prieten, nevoie vine pentru ca cauti.

Sunt doua tipuri de cautari, prima o hranesti tu...iar a -2a rasare din asta.

Formeaza-ti alte obiective, dar sa fie realiste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mare ti-e gradina, Doamne. Si multi...

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Te cred, pentru ca si eu la fel eram cand eram mai mica.

| Nicolae207 a răspuns:

Buna!
E complet normal sa fii timida, incearca sa adaugi pe Facebook un baiat de care iti place si acolo poti sa i te deschizi, deoarece acolo ai curajul, iar daca merge, continua sa il seduci, si incearca sa gasesti un baiat care nu e timid.
Mult succes!

| FlorinMessi a răspuns:

Vino la mine