| Chimilica a întrebat:

Nu mai suport, am ajuns sa plang non-stop. O parere buna pentru mine va rog.
V-am spus ca imi place de x. Mi-a aratat ca ma place prin gesturile care le face : Ma imbratiseaza, imi face cu ochiul, se uita insistent la mine, imi zambeste, se baga in seama cu mine.
Gesturile acestea le facea in fata mea. Pe messenger parca e altfel. Cand ii dau un mesaj pe telefon de exemplu : Unde esti? Raspunde : La cineva, hai pa-pa. Nu il inteleg.
L-am intrebat daca ma place si mi-a raspuns ca putin asa. Si mi-a spus ca sunt mica, de unde cu un an mai mica. I-a spus unui prieten mai apropiat de el ca eu nu sunt curva cum ma vorbeste lumea, sunt diferita de celelalte.
El ce vrea de la mine? Ce ma sfatuiti sa fac? Funda garantat.

5 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Parerea mea ca te-ai obsesionat cu cine nu trebuie! el vede asta, ii place si trage d tine! ii place sa te vada disperand, ii place sa-ti plateasca cu indiferentza.nu vad nici un viitor!

| Jack a răspuns:

O sa fiu rau,dar prin faptul ca spui ca esti diferita de celelalte inrautatesti situatia! E ca si cum i'ai spune ca tu nu oferi nimic,celelalte ofera happy daca ai nevoie de ceva du-te la ele!
Si prin asta nu spun ca trebuie sa fi curva.
In al doilea rand maturizeaza'te un pic happy ma refer la faza cu "plang non-stop " iar o sa fiu rau dar viata e dura happy crezi ca tu esti singura fetita care nu reuseste sa aiba pers care si'o dorestebatting eyelashes? Vai astea da problemebatting eyelashes Si eu sunt in aceeas situatie si stiu ca e foarte foarte neplacut dar aia nu ins ca trebuie sa cedezi!
Gandeste-te ca nu esti singura care se afla in situatia astawinking si mereu sa tii minte un lucru happy o persoana nu e ca un obiect nu poti sa o detii in totalitate happy
Ar fi fost mai ok daca iti precizai si varsta happy!
Prin faptul ca te imbratiseaza,face cu ochiiu si ce mai face el nu inseamna neaparat ca te place happy as spune ca ii esti simpatica happy
Iar cand iti raspunde asa la mesaje e clar ca ori e ocupat ( cu parinti sau chesti importante ) ori e cu alta happy ori e cu prietenii si nu vrea sa para "domnul indragostit " care trimite mesaje happy!
Nu mai dramatiza atata, sincer asa m-am saturat sa vad toti copilasii care se plang intruna si considera ca sunt singurii de pe lumea asta care au probleme si ca situatia lor nu e la fel ca anoastra, alor e diferita si nu avem cum sa intelegem noi restul lumii si nu avem noi de unde sa stim prin ce trec ei happy!
Acuma ma refeream in general nu numai la tine.
Daca nu ies lucrurile in viata cum vrei happy nu te apuca de plansa si incepe sa consideri ca problema se rezolva de la sine.trebuie sa fai ceva, daca nu faci inseamna ca iti meriti soarta.Nu te vrea? pune mana si fa ceva in privinta asta happy! si la fel in orice situatie!
Majoritatea se plang dar nu fac nimic, asteapta si cred ca se rezolve lucrurile de la sine singure raised eyebrows dar asta e numai in capul lor.
Bafta happy!

| Betty18 a răspuns:

Sper ca nu asta e tipul cu care vrei sa iti incepi viata sexuala?laughinglaughing nu merita daca e asta...parerea mealaughing)

succes

| Alkyda a răspuns:

Din pacate pentru tine el nu simte nimic special pentru tine.el nu te considera destul de matura ca sa poata avea o relatie cu tine. daca a spus ca te place putin asta nu inseamna foarte mult deci nu te implica foarte mult eu spun ca nu ai de ce sa plangi pur si simplu treci mai departe si asta este decat sa suferi pentru cineva care nu merita. Succes

| RockThatBody a răspuns:

Lasa-l, mai sunt baiati, nu e primul si nici ultimul probabil isi bate joc de tine, cauta altulwinking sau daca nu invita-l la un suc sau la o plimbare si acolo poti sa il intrebi ce crede despre tine si ce vrea de fapt, cea mai buna solutie... funda?