| andra2000andra a întrebat:

Hey TPU...
Sunt foarte suparata si confuza
Baiatul pe care il plac este pe clasa a 8-a si eu pe a5-a...
Azi o prietena l-a intrebat pe facebook daca ii place de mine si raspunsul lui ma socat :"E frumoasa dar e prea mica pentru mine."
Atunci cand am vazut raspunsul nu am stiut ce sa fac...Simteam ca toata lumea mea nu mai are nici un sens...sad
Fara el parca nu exist
Il iubesc mult si nu stiu cum sa fac sa pot sa ii arat asta si sa fac cumva sa stam impreuna...
Fostul meu prieten este foarte bun amuc cu el si mi-a spus ca ma place Si sa fiu sincera chiar se observa..Se uita insistent de frumos la mine, Imi trage cu ochiul...sad
Simt ca nu mai am curaj sa-i zic nimic acelui baiat...crying
I-am zis pe facebook ca de ce sunt prea mica si nu imi raspunde...sad
Nu mai am curaj sa ma duc la scoala...mam facut de rusine...
Ce sa fac sa il uit sau macar sa nu mai tin asa de mult la el?
Ma dus pe scari in brate atunci cand m-am lovit la picior...pana la etajul 2.
Nu pot sa il uit.crying
Plang in continu de atunci.Va rog sa imi dati macar un sfat cat de repede
Dau funda si vot!

Răspuns Câştigător
| BiancaStoran a răspuns:

Dragostea nu are varsta. Spune-i ca il placi si gata.Acum se observa diferenta de varsta, dar cu timpul nu se mai vedea.

5 răspunsuri:
| BlueBird a răspuns:

Fetele de 12-13 ani ca tine spun ca mereu sufara din dragoste si ca sunt suparate, iar eu ma intreb "CIne va supara pe voi, Michy Mouse?" pe bune sunteti penibile. In clasa a5-a inveti nu cauti dragoste. Nici macar nu stiti ce e aia straight face.

| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Pai chiar ca esti prea micuta pentru unul de 14-15 ani insa iti va trece, in momentul in care vei fi si tu in clasa 8-a, vei visa la copii sau chiar la baieti majori pentru ca este un lucru firesc.
Avand in vedere ca esti doar in clasa 5 nu iti recomand sa iti faci un prieten pentru ca este inca mult prea devreme si cea ce simti tu este doar o pasiune sau o atractie fizica pentru acel baiat nu si iubire deci e ok ca te imprietenesti cu el dar nu te simti jenata pentru ca nu ai de ce.

Eu am fost indragostita de cineva incepand de la 6 ani laughing dar nu ma gandeam mai mereu la el pentru ca imi vedeam de copilarie mai degraba fugeam de el laughing nici la varsta de 11-12 ani cati ai tu nu eram foarte entuziasmata in privinta baietilor, eu am inceput sa aspir la ei incepand din clasa 7-8 dar si atunci mi-am propus sa-mi fac un prieten numai de la varsta de 18 ani tongue

Traieste-ti copilaria cat mai poti pentru ca va trece foarte repede oricat de greu iti vine sa crezi, mai ai foarte mult timp sa te gandesti la baieti.
pa, pa

| Azµre a răspuns:

Esti prea mica ai timp de baieti dupa clasa a 8a a 9a incolo acum esti prea mica.

| denisseioana a răspuns:

Esti prea mica acum..si el e mult prea mic si e normal ca dupa ce ca are 14 ani, isi doreste sa aiba si el o prietena macar de varsta lui, nu sa umble cu una de 11..si lasa relatiile la varsta asta, nici nu incape vorba de iubire.e vorba de atractie si ca iti cam "tropaie" hormonii in cap..toti am trecut prin asta..incearca sa te axezi pe altceva si nu pe baieti...la varsta ta.

| mission1 a răspuns:

Mie mi s-a intamplat altceva
baietul de care imi place a aflat de la o prietena de-a mea ca il plac

prima vb tottimpul dar de cand stie nu prea o mai face...

nici eu nu pot sa il uit.

nici eu nu am mai vrut sa merg la scoala pentru ca atunci cand am aflat ca stie am inceput sa plang

CONSILIU:incearca sa vorbesti fata in fata cu el si sa-l intrebi daca poti sa ai ceva cu el.
Daca raspunde NU asteapta inca un pic mai sunt baieti in toata lumea chiar si mai frumosi ca el