| anonim_4396 a întrebat:

Buna ma numesc Camelia imi place de un baiat Razvan care e cu mine in clasa cred ca si el la randul lui ma place. Pentru ca saptamana trecuta am inceput sa ma apropii mai mult de un baiat Robert tot in clasa cu mine iar el a inteles altceva probabil pentru ca m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el iar eu am spus ca vreau sa ne cunoastem (vreau sa mentionez faptul ca el toate perioada asta cat m-am apropiat de Robert el a fost altfel nu ii mai auzeai gura aproape deloc la ore statea cu capul pe banca cand el era vorbaret, glumet si mereu facea panarama la ore, si mereu cand ma vedea ca stau de vorba cu Robert isi facea si el veacul pe acolo iar eu i-am spus odata sa place pe un ton autoritar ). Vineri el s-a mutat in ultima banca de la perete si ea in fata lui (eu stand in ultima banca de la mijloc ) si a inceput sa filtreze cu o prietena foarte buna de-a mea ( a si fost mai demult cu ea) iar eu in timpul acela vorbeam prin biletele cu Robert. Eram plina de nervi iar el am vazut ca se uita la mine iar el nu stiu ce a inceput sa-mi zica ceva de genu " ce sani mari are Camelia " iar eu fiind foarte nervoasa am inceput sa-i zic ca nu il suport ca ma enerveaza ca e un prost... el a comentat putin. dar in pauza ne-am certat si mai tare si am inceput sa ii zic lucruri foarte forte urate iar el statea si se uita la mine apoi urma ora de desen si tot se uita la mine foarte insistent dar nu intr-un mod urat iar eu faceam niste fete la elfoarte urate iar apoi iarasi ne-am certat de data asta el a spus niste lucruri foarte urate iar eu am spus din nou ca nu pot sa -l sufar, ca ma enerveaza ca e dobitoc, prost si in fine ne-am certat ingrozitor de tare si cel mai rau e ca nu era un motiv relevant. Acum nu imi mai vorbeste e supartat rau pe mine (inainte tot ne certam dar niciodata nu i-am sp lucruri asa urate ) Ce sa fac crying? Va rog spuneti-mi daca credeti ca ma place si cum sa-l fac sa ma scuze sad

4 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa-i ceri scuze pentru ca i-ai vorbit urat ...dealtfel si el ar tebui sa face acelasi lucru.
Daca crezi ca el te place (desi eu nu cred ) ar trebui sa vorbiti

winking

| rebb a răspuns:

Ce au ajuns sa faca copiii din zilele de azi la scoala.laughing
Asa acum sa trecem la problema ta. Dupa parerea ta asa, daca te-a si injurat, crezi ca te mai place? Ei bine nu. Probabil il atrage fizicul tau si nimic mai mult. Daca te-ar fi placut cu adevarat atunci nu v-ati fi certat s. a. m. d. Eu spun totusi sa iti ceri scuze ca te-ai purtat asa si sa va impacati.Nu e bine sa stai certat cu o persoana ca apoi dai in altele si de ce sa nu fie totul frumos, nu-i asa? Vorbeste cu el despre asta si spune-i ca erai nervoasa si ca nu stiai ce spui, pentru ca te asigur ca asa a fost.

| Paul97 a răspuns:

Da, te place.Doar ca statea de vorba cu ala fata asta nu inseamna ca ii place de ea.Eu zic sa te duci la el si sa ii ceri iertare in cel mai frumos mod si sa uitati certurile intre voi

| BeatriceRallu a răspuns:

In primul rand.Cati ani ai tu? lol nu de alta dar ar trebui sa iti dai seama singura daca te place sau nu dupa cum tia vorbit. In locul tau, m-as duce la el, mi-as cere scuze pentru ca i-amvorbit urat si l-as intreba daca ma place sau nu. scurt si la subiect. Tu alegi acum ce vrei sa faci. Good luck!