| Sara2 a întrebat:

Nu mai suport! in ultima vreme e indiferent, nu mai spune sa ne intalnim! ce pot face sa nu se mai poarte asa? e rece cu mine si se imbata intr-una! nu as vrea sa imi tai venele pentru a 2 oara! oare il pot schimba?

13 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Esti casatorita cu el, aveti copii impreuna? Daca da, merita sa lupti sa-l aduci pe calea cea buna, daca nu, lasa-l in plata Domnului si cu siguranta vei gasi un barbat bun.

| Anca a răspuns:

Cum fata mea sa-ti tai venele? Mai, tu gandesti?

Sa-ti tai venele pentru ce? Ca e rece?
Da da-l incolo cu raceala lui, schimba si tu persoana. Ca nu. i buricul pamantului.
Daca baiatu nu mai e interesat si a devenit un alcoolic ( daca nu era dinainte da nu ai observat tu din prea multa dragoste ) da si tu foaia.
Balta-i plina de peste, trebuie doar sa pescuiesti!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu îl poţi schimba doar dacă vrea şi el şi dacă conştientizează asta. Mai bine caută pe altcineva dacă nu îţi place de el aşa. Găseşte pe cineva care să fie mai aproape de ceea ce îţi doreşti. Şi nu-l ameninţa cu faptul că-ţi tai venele că nu va avea efectul pe care ţi-l doreşti.

mira
| mira a răspuns:

Lasa-l ca sa nu te lase el. Daca se imbata, nu prea il poti schimba.Ar trebui sa ai o personalitate foarte puternica si sprijinul unui medic si al unui psiholog.

| Ea.e. a răspuns:

Esti Emo?
Felicitari Emonica.Continua tot asa si in curand iti vei gasi sfarsitul alaturi de el.

Eu una i'as da flit daca nu vrea nici sa vorbim si sa discutam.
winkingSucceslaughing

| lololololol a răspuns:

Next.

| Paula a răspuns:

Hmmm... te-ai gandit ca poate are ceva problema? fa'i sa inteleaga ca esti o persoana pe care se poate baza. Mai ale ca si bea. pacat ca bautura nu sterg problemele. si crede-ma! daca chiar s'ar satura de tine, ti-ar fi spus. si poate ca trece print-o perioada grea. Poate ca nu ii nici una dintre cele ce am spus eu sau ce au spus toti. stii, cel mai simplu ii sa talk-uiesti cu el.
te-am pupat si ne mai auzim happy
si inca ceva! daca chiar vrei sa iti tai venele macar fa'o ca la carte, daca te zgarii doar, nu faci niimic. dar Nici asa nu rezolvi nimic. ma rog, nimeni nu te poate obliga sau impiedica sa faci ceva.

| MiKiDuTzZz a răspuns:

Heeeeeeeiiiiii cum sa. ti tai venele? exista o gramada d baieti p lumea asta si tu t gandesti la taiat vene? SCHIMBA-L d tot! da-i verde ca n-are rost sa-ti blestemi zilele pentru un baiat ca asta! sincer si gandeste pozitivbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taie-ti venele! dar de data asta "din adancuri" laughing
el poate alege ce vrea sa fie, nimeni nu-l poate schimba atat timp cat el considera ca asa ii sta bine. Poate crede ca bautura il face mai "smecher", sau uita de suparare, dar... Necazurile stiu sa inoate!
Il poti schimba cu altul, dar caracterul sau ramane acelasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce? cutitul?

| Andreea_4805 a răspuns:

O si eu trec prin asta si nu stiu cum so scot la capat. mi-a zis doar ca e perioada in care el ar vrea sa fie mai "liber". nu spune nici unde se duce sau cand se intoarce.Nu te omora pentru el nu e singuru de pe pamantu asta.

| alica a răspuns:

Nu stiu despre ce este vorba dar daca se imbata intr-una nu va mai spune sa va intalniti... poti sa renunti la el! iti trebuie doar vointa de fierwinking

| magikhand a răspuns:

Eu zic sa nu te omori ci sa incerci sa vorbesti cu el.