| 12789 a întrebat:

am si eu o problema. Am vorbit cam de 3 luni cu un tip [ 25 ani ] mi-a zis ca vrea sa facem un nv, sa ne intalnim, si multe lucruri din care mi-a dat de inteles ca vrea o relatie. din astea toate el nu a facut nimic, mereu imi spune ca o sa ne vedem ca o sa ne vedem, dar nu ne-am vazut niciodata. eu am mai zis sa iesim dar mereu schimba subiectul sau zicea altceva. cam de o luna nu a mai zis nimic nimic, nu a mai intrat pe mine sau asa, dar daca eu intru pe el sa vorbim vorbeste e ok, putin cam indiferent si cam rece. mereu il intreb ce are dar spune ca nu are nimic si ca e normal [ eu ii spun ca s-a schimbat ]. orice as face sa vorbesc cu el despre asta zice ca nu are nimic, dar simt ca nu e ceva in regula cu el, devenind dintr-o data foarte rece. in schimb cand ies in oras se uita dupa mine mereu. am iesit zilele astea cu un alt tip si m-a vazut si mi-a bagat o fata ca si cum ce caut eu cu alt tip, dar noi nu am avut o relatie. ce ar trebui sa inteleg eu din toate astea? cum sa fac sa-mi dau seama ce are? dau funda!

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Prietena deci vorbesti cu el de 3 luni, e din acelasi oras cu tine si nu v-ati intalnit niciodata si mai mult de atat: te spioneaza prin oras? eu ma tem sa nu fie vreounu care si-a pus nu stu ce poza la avatar cu unu de 25 de ani si el sa fie vreun bosorog pervers. si in plus nu inteleg de ce este gelos, adica mi se pare cam bolnav la cap baiatul. si scuze ca intreb: tu cati ani ai?

| 12789 explică (pentru al3xander):

Eu am 18, il stiu, adica cunosc personajul, cand am zis ca nu ne-am intalnit m-am referit la faptul ca nu am iesit niciodata doar noi doi.

| al3xander a răspuns (pentru 12789):

Scuze ca zic, personajul e dus cu capul. adica faza ca te spioneaza mi se pare ceva dus la extrem. nu esti iubita lui, nu ai de ce sa-i dai lui socoteala. este frenetic si foarte gelos. imagineaza-ti daca erati impreuna ce facea atunci daca ieseai pur si simplu cu acel prieten. si in plus de asta sa zicem ca nu ai iesi decat cu prietenele tale, cum te-ai simtit sa fii spionata? nu stiu eu sincer iti recomand sa-ti cauti unul normal la cap sa-l uiti si eventual sa ramaneti doar prieteni si gata. dar vezi ca daca-ti gasesti vreounul s-ar putea sa faca urat si atunci ai grija.

| 12789 explică (pentru al3xander):

Intr-adevar, am mai auzit despre el ca si-a batut o fosta iubita pentru ca era gelos sau ceva de genu. si m-am gandit si eu ca poate chiar vrea ceva de la viata aasta si ca o sa faca si el un pas, dandu-i mereu o a doua sansa, dar in cele din urma m-am inselat. nu am mai vorbit cu el de luni si aseara din plictiseala m-am gandit sa ii las un msj pe fb, l-am intrebat simplu daca mai traieste, iar azi de dimineata a vazut mesajul dar nu mi-a raspuns nici acum desi a fost online.

| al3xander a răspuns (pentru 12789):

Deci incearca sa-l ignori cat mai mult. ai grija sa nu-i vina in cap sa te bata si pe tine. ce idiot totusi, asta cata minte are ca sa dea intr-o fata?

| 12789 explică (pentru al3xander):

Nu stiu, acum de cateva zile am aflat acest lucru care m-a dezamagit complet la el, multumesc de sfaturi, o sa-l ignor de acum inainte

| al3xander a răspuns (pentru 12789):

Pentru nimic, ma bucur ca am fost de ajutor, numai bine!

| 12789 explică (pentru al3xander):

Ma gandeam, poate ma mai poti ajuta, i-am scris tipului un msj pe fb sambata ' traim si noi? ' si nu a raspuns desi a vazut mesajul, si ma simt cam nasol ca nu mai vorbeste, ca nu mai zice nimic. nu stiu ce sa fac.

| al3xander a răspuns (pentru 12789):

E clar ca acum este "sictirit" si acum face pe "interesantul". se vede ca nu e de tine. incearca sa nu-l mai bagi in seama si sa-l uiti. nu te simti aiurea, asta este. stiu ca iti este greu dar...da-l incolo.

9 răspunsuri:
| Elllliiii a răspuns:

Eu zic sa iti gasesti un baiat care sa te iubeasca si sa te merite. s-a uitata asa la tine pentru ca este invidios, si ii ieste ciuda dar din cate spui tu se vede ca nu vrea o relatie serioasa, pur si simplu nu il mai baga in seama, o sa iti fie mai bine crede-ma! :*