| ZigZag_3593 a întrebat:

"Nu mai veni sa ne intalnim daca nu vrei" (petting). Insa se comporta frumos, vrea sa petrecem cat mai mult timp impreuna, e gelos, lasa de la el ca sa fie bine, suntem de ceva timp impreuna (si am mai fost si mai demult). Aproape 2 ani (ca sa nu credeti ca a fost vorba de o relatie de o saptamana doua). A spus ca nu vrea sex (pentru ca nu vreau eu) si ca e dispus sa astepte pana cand ma voi simti pregatita. Insa ca vrea totusi ceva mai mult. Vi se pare ca doar asta urmareste? Stiu ca e foarte orgolios si zice multe la nervi (cum probabil a zis si faza aceea de care am spus la inceput). Pentru ca si eu l-am enervat.Pentru ca am inceput sa ii spun ca el nu urmareste decat asta si altele. Si mi-a zis ca daca era asa nu ar mai fi stat atata timp cu mine. Si s-ar fi dus la altele. Si alta data cand ne-am mai certat si zisese ca nu mai vrea sa ne intalnim, a lasat de la el si apoi mi-a spus ca ii pare rau ca a zis la nervi, ca ma iubeste etc. Insa mi se pare aiurea. Eu mereu i-am spus ca daca vrea sex sa ma lase pe mine in pace si sa isi caute alte fete. Insa a zis ca nu vrea, ca el vrea ca prima data sa fie cu mine etc. Si ca nu vrea acum, insa macar ceva mai mult decat saruturi si imbratisari. Tin sa mentionez ca eu am 17 ani si el 18. Deci nu sunt vreo fata de 11 12 ani. Ce parere aveti? Tine la mine? Sau urmareste doar sa ajunga la lucruri mai intime (nu sex, caci v-am spus nu s-a pus problema). Multumesc happy

9 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Ba fato, teo asteptat 2 ani de zile ca prostu? nici asta nu te convinge cat de mult te iubeste, presimt ca peste o saptamana vei ramane singura sh vei veni sa te plangi la noiwinking

| lolly a răspuns:

Poate si-a exprimat `apetitul` fata de tine...

| answer a răspuns:

Sunt baiat si cred ca, desi a stat atat cu tine, acum vrea doar sex! E ca si cum i-ai da o bucata de carne unui caine si el iti linge toata mana; cam asa e si cu el; nu a avut alte ocazii cu alte fete, ca de mult zbura de langa tine! Cand un baiat iti spune ca vrea petting, are in ca pun lucru: sa te seduca si sa ajungeti la sex! Asta e gandirea de *** a celor care dau replici care, pe tine ar fi de dorit sa te faca sa deschizi ochii; dar tu ii iei apararea si esti subiectiva; in felul asta nu te poti apara pe mai departe; Sunt convins ca vei primi mesaje de genul: esti mare, ce mai astepti, da-i baiatului ce vrea si mai stiu eu ce rahaturi de genul; dar daca tu nu vrei, atunci asa sa ramana; Daca sti ce vrei cu adevarat de la viata si daca sti ca nu vrei sa se intample nimic inca, atunci fii transanta; in definitiv asta te va salva de la o lunga suferinta si de la regrete tardive!winking

| Intelligence a răspuns:

Eu zic ca e in regual.iti dai seama ca isi doreste mai mult.si din cate spui.nu pare a fi vreun profitor. daca relatia voastra se bazaeaza pe incredere si comunicare.eu zic ca ar terebuii sa fii si uh mai putin tensionata, iar daca iti face placere si iti doresti desigur.ati putea face petting.nu e nimic rau in asta.va cunoasteti trupurile. unul altuia.e Normal.
deci nu stiu sigur ce e intre voi, dar daca e incredere si e bun baiatul cu tine. si simti sa trezi la o alta etapa.eu zic ca e ok`happy. Bafta`!

| AnnaMaria a răspuns:

Daca vroia doar sex iti propunea cu mult inainte si daca refuzai se despartea de tine, dar sunt 2 ani de relatie.eu spun ca te iubeste xD vrea doar.sa treceti la un alt nivel si pettingul nu e ceva rau

| AnnaMaria a răspuns:

Elasexy nu esti in masura sa dai sfaturi.iesi

| Crinutzaaa a răspuns:

Buna! hey dar cat crezi ca poate sa reziste? e baiat. parerea mea este ca ar trebui sa i faci pe plac cateodata nu tot timpul. asta daca ai pretentia sa nu se duca la alta. nu poate sa reziste atat. fara nimic. nu urmareste doar asta. ca daca a stat 2 ani cu tine nu a pierdut atata timp doar sa te ****. te si iubeste. dar daca si tu il iubesti eu zic ca i faci si pe plac din cand in cand. papawave:*

| A3tius a răspuns:

Mi se pare ca vrea el ceva... fii mai atenta la el. In orice caz cred ca va fi cazul sa va despartiti nimanui nu ii place un orgolios si unul care spune lucuri la nervi. PS Bravo pentru ca stii sa te protejezi si ca nu te f*** cu oricine BRAVO! FUNDA!

| loveyourkiss a răspuns:

Daca isi doreste sa se aprepie de tine mai mult atat fizic cat si sentimental asta nu inseamna ca nu tine la tine, atunci cand iubesti pe cineva doresti sa stii totul despre el/ea. Iar in legatua cu cele zise de el poate ca sunt intr.adevar doar vorbe spuse la nervi de care ia parut rau imediat dupa