| ZigZag_3593 a întrebat:

Deci. m-am impacat cu fostul prieten, desi el mi-a gresit mult, dar a sp ca incearca sa se schimbe.eu inca il iubesc si i-am spus ca e ultima sansa, pentru ca au mai fost si altele, dar ne-am despartit de fiecare data.acum s-a rugat cateva zile de mine sa ne impacam, pentru ca eu nu voiam la inceput. si spunea ca s-a intors la mine pentru ca ma iubeste si alte d-astea. la noi n-a fost vorba de sex ca nu s-a ajuns acolo. ultima data ne-am despartit pentru ca el spunea ca nu vrea sex, ca asteapta, dar. intelegeti voi(petting). zicand ca dupa o luna asa sa trecem la chestii mai intime. si ne-am despartit. acum mi-a spus ca asteapta cat vreau eu (la sex ma refer) etk. dar peste vreo 2 3 luni sa trecem si noi la chestii mai intime. mi s-a parut cam aiurea. ma rog nu sunt genul de fata care sa nu discute despre astea, prefer sa vb decat sa apara discutii mai tarziu. credeti ca tine la mine? sau vrea doar sa obtina altceva?

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fii foarte prevazatoare,il vad teribil de interesat de sex.
E posibil,stiind ca tu il iubesti,el sa profite de asta.
Fiti impreuna,iubeste-l,dar cum pomeneste de sex,da inapoi,nu-l incuraja nici sa discute pe tema asta!
Daca te iubeste,va pricepe intr-un tarziu.
Daca nu,va insista mereu si iti va scoate sufletul pe tema asta si,atunci, va trebui clar sa-l lasi, pentru ca doar sex vrea.
Foloseste-ti mintea.

| AnNe a răspuns:

Si eu am fost in situatia asta doar ca la noi nu a fost vorba de sex draga mea de ce sa te culci cu primul barbat care-ti iese in cale? stiu ca-l iubesti dar poate ca te vrea doar pentru satisfactiiwinking dar nu te arunca repede pentru ca poate vei regreta gestul facut eu iti spun pune-l la incercare spune-i c ainca nu eti pregatita sa vezi cum reactioneaza daca va reactiona rau inseamna ca banuielile tale sunt adevarate daca va reactona bine adica sa te astepte cat timp ai nevoie inseamna ca va fi o relatie bazata pe respect nu doar sexwinkingbafta

| monicutza_5552 a răspuns:

Buna zigzag... nu stiu ce sa zic exact ppentru ca nu stiu cum e toata situatia! dar sfatul meu este sa nu faci nimic cu el pana cand nu esti pregatita sau nu esti sigura ca te iubeste. el nu ar trebui sa insiste cu chestia asta mai ales daca te iubeste! asa ca, nu prea cred ca te iubeste. ai grija ce faci :*

| Măduleţu a răspuns:

După ce spui uh cred că ţine la tine dar nu e decis ce să facă, eu îţi spun să vorbeşti cu el mai amănunţit şi să-i ceri să nu te mintă happy.

| ZigZag_3593 explică:

Si cum as putea sa il "testez"? Tu ce ai facut pana la urma? Si de sex.el sp ca ma ast cat vreau eu si nu a zis niciodata daca nu o facem, te parasesc. Era vb de petting.