| Girl333 a întrebat:

Nu reusesc sa am orgasm in timpul sexului, ci doar cand ma masturbez. Oare de ce? Am incercat si sexul oral dar nu-mi aduce nicio placere, am incercat cu diferiti parteneri si nu s-a schimbat nimic.

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Singur e mai usor, faci ce vrei si cum vrei. In cuplu, e mai complicat, Daca nu e un timp suficient petrecut impreuna (minim 6 luni), eee posibil sa iti fie greu sa te deschizi incit sa ajungi la orgasm. Daca sunt ceva probleme, psihologia relatiilor spune ca se vor reflecta la pat, deci vor fi si acolo probleme, care sa impiedice aparitia orgasmului. Deci, dupa cum vezi, situatia e mai complexa.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din cauza masturbarii. Probabil excesive.

| doctorandus a răspuns:

1. Sa stii ca nu e anormal.

2. Daca vrei sa ai orgasm in timpul sexului cred ca trebuie sa mergeti amandoi la sexolog.

| Paul754880338 a răspuns:

Sunt sigur ca ai deja raspunsurile, ca stii deja inhibitiile care te tin legata, stii deja ce anume te impiedica sa fii dezinhibata in timpul actului, pentru ca, si pe asta o stii sigur, dezinhibitia este drumul spre o partida frumoasa si un orgasm pe masura... dar speri sa gasesti aici printre raspunsuri, o cale mai scurta si mai usoara de a rezolva problema. Nu te mai amagi! Rezolva-ti problemele dupa ce le numesti cu voce tare si nu cauta in nici un caz cu ochii inchisi rezolvarea!

| MValentin a răspuns:

Raspunsul asta l-as recomanda unui băiat dar fiind fara merita incercat. Nu te mai masturba deloc, oricât de tentant ar fi. Si încearcă sa te descoper, gen romantic sau direct sau intelegi tu. Am auzit lucrul asta il poti rezolva la psihologi ca bla bla blocaje mintale. Te ar ajuta un search pe net in legatura cu acele blocaje.

| JustStitch a răspuns:

Nu mai intalnit le minewinking

| 90210 a răspuns:

Probabil partenerii n-au avut suficienta rabdare cu tine.

| whatisthis19 a răspuns:

Din cauza masturbarii nu simti placere in timpul actului sexual