| elena804 a întrebat:

Nu stiu ce anticonceptionale sa folosesc. Anticonceptionalele te pot ingrasa?

Răspuns Câştigător
| scriitor a răspuns:

Fiecare organism este diferit, aşa că fiecărei femei i se potriveşte altceva. Un ginecolog, după ce te consultă şi-ţi recomandă să faci niste analize îţi va putea prescrie ce ţi se potriveşte. Utilizarea "după ureche" a unor concepţionale nu este indicata deoarece îţi poate provoca o disfuncţionare hormonală şi da, chiar şi îngrăşare.

3 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

Elena, anticonceptionalele, sunt recomandate de catre un medic. Te duci iti faci niste analize, si-ti da anticonceptionalele care ti se potrivesc. Fiecare corp reactioneaza in felul lui. Unele iti dau o pofta mai mare de mancare, altele nu.

| cami_6226 a răspuns:

Cel mai indicat este sa mergi la un medic sa ti le prescrie, sunt anticonceptionale care nu ti priesc la organism, in primele luni de administrare, dar nu exagerat pana se obisnuieste organismul cu ele

| jolie_3446 a răspuns:

Mergi la un control pentru a-ti prescrie medicul. Nu te ingrasa, dar iti pot da pofta de mancare.