| Barbiiiedoll a întrebat:

Buna!
...Fetele...anticonceptionalele ingrasa?
ce efecte pozitive si negative mai au?
si de care anticonceptionale folositi?

2 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la ginecolog, el iti va prescrie tipul de anticonceptionale de care ai nevoie.
Anticonceptionale sunt niste pastile ce contin doze diferite de hormani( estrogeni si progesteron) daca nu sunt luati cum trebuie iti pot afecta grav organismul, astfel te ingras, ciclul va fi extrem de dureros si sanii se vor umfla. De multe ori dupa ingrasare e greu sa mai slabesti, pe langa faptul ca riscul de a-ti provica alte boli este crescut.
Stiu ca nu-i prea placut sa consulti un medic, dar e mult mai bine sa faci asta, decat sa fii mai tarziu cat Oana Roman.
Efectele pozitive:
>iti regleaza ciclul menstrual
>nu te lasa sa ramai insarcinata.
>te scapa de acnee

| Florinelll24 a răspuns:

Aceste pastile sunt folosite pentru mai multe chestii. Gen " sa nu ramai bortoasa"[gravida]... PAREREA MEA INTRA PE UN SITE UNDE POTI GASI RASPUNSURI MAI BUNE. CEVA CU DOCTORI ..vezi tu